Novinky

13.8. premiéra filmu Salto je kráľ

Zlaňovanie najvyšších vodopádov na našej planéte je výzvou pre skupinku kamarátov. Motivuje ich možnosť splynúť s týmto vodným živlom. Ich cesty sú často pionierskymi výpravami do neznáma, kde jedinou istotou je sila priateľstva. Podarí sa im zlaniť aj najvyšší vodopád sveta?

Viac o novom filme Salto je kráľ: https://www.pavolbarabas.sk/filmy/salto-je-kral

Premiéra bude 13.8.2020 o 19:30 v bratislavskom kine Lumiére. Vieme i o ďalších premietaniach, či už 14.8. v Kežmarku, alebo 18.8. v amfiteátri Banská Bystrica. 
Zoznam ďalších premietaní: https://www.pavolbarabas.sk/k2studio/salto-je-kral-premietania-v-kinach

Everest - najťažšia cesta

Everest - najťažšia cesta

15.8.2020, 20:00, horolezecký týždeň James, Popradské pleso

Dá sa najťažšia cesta na Mount Everest vyliezť alpským štýlom? Chris Bonington ju nazval The Hard Way a vyjadril sa, že je to nemožné. Pre štyroch slovenských horolezcov je to výzva. V roku 1988 nastupujú do juhozápadnej steny Everestu, z ktorej niet návratu. Čo sa vtedy na najvyššej hore sveta udialo? Výnimočný horelezecký počin upadol vo svete do zabudnutia. Dodnes ho ani nikto nezopakoval... viac viac

24.8. Tieň jaguára na festivale v Rusku

Festival People and Environment sa bude konať 24.-28.9.2020 v ruskom Irkutsku. Uvedený bude aj dokument Tieň jaguára.


11.9. Tieň jaguára v Maďarsku

Dokument Tieň jaguára bude evedený na festivale Nature and Environmental Protection Festival v maďarskom Gödöllo 11. - 13. 9. 2020.


Rozhovor v Sme

sme.sk, 8.4.2020: V rozhovore pre SME Pavol Barabáš hovorí, že keď budeme rozumní, môžeme sa naučiť žiť aj s ďalším neviditeľným nepriateľom, vírusom, ktorý tak rýchlo mení náš svet. Ľudia sa podľa neho cestovania nevzdajú. viac

Tatry Mystérium v TV Noe

V pondelok, 8. 6. 2020 bude uvedený film Tatry Mystérium v českej televízií TV Noe.