Podcast: Ľudstvo je iba krátka epizóda na Zemi...

celý podcast: Ráno Nahlas: Ľudstvo je iba krátka epizóda tejto planéty, uvidime čo príde po nás, hovorí cestovateľ Pavol Barabáš

Moje dokumenty sú predovšetkým o úcte a rešpekte k našej planéte. Žijeme na najkrajšej planéte vo vesmíre a musíme si to vážiť a byť štastný z každej chvíle, ktorú na nej môžeme prežívať, tvrdí neúnavný cestovateľ a medzinárodne oceňovaný dokumentarista Pavol Barabáš.

Prešiel prakticky celý svet, za svoj domov a pevný bod v živote však považuje Vysoká Tatry. Dosiahol Severný aj Južný pól, prešiel mnohé pohoria sveta, žil s Pygmejmi v Keni, aj s kmeňom Hodi v Amazónii. Prešiel také ťažké kaňony ako Trou de Fer či Bras Magasin, zlanil dva najvyššie vodopády sveta a aktuálne sa vrátil zo splavu Veľkého kaňonu. Tam všade spoznával našu planétu a popritom nakrútil viac ako 4 desiatky oceňovaných dokumentárnych filmov, napríklad aj o našich horských vodcoch a kráse Vysokých Tatier, kde našiel svoj domov. Za domov však považuje celú našu planétu. Cestovateľ a dokumentarista Pavol Barabáš. Držiteľ Slnka v sieti i Krištáľového krídla.

Aká je naša planéta očami cestovateľa Barabáša, čo objavil keď žil s domorodcami, ktorý sú ešte neskazení modernou civilizáciou a čo sa o sebe dozvedel keď bol vystavený extrémom polárnika či na vrchole Mount Everestu? A čo ho vlastne ženie zas a znova objavovať tie najodľahlejšie kúty Zeme a čo nám chce povedať svojimi dokumentami?

Počúvate Ráno Nahlas,dnes s cestovateľom a dokumentaristom Pavlom Barabášom. Pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku