NovinkyČo ovplyvnil film Tieň jaguára...

Lukáš Bulko, pôsobiaci pod pseudonymom Alapastel, vydal druhý album Ceremony v americkom vydavateľstve Lost Tribe Sound. Inšpiráciou pri tvorení mu bol film Tieň jaguára a desiate zamyslenie Diaogu s planétou - Posledný odkaz. Viac tu: Alapastel o novom albume Ceremony: Hudba je mysteriózne médium | Hudba.sk (zoznam.sk)

Preteky tatranských nosičov na Zbojníčku

23.10.2021 si nabalili tatranskí nosiči 60kg, aby si zmerali sily po sezóne. Už 37. ročník, tentokrát pod názvom Radegast Sherpa Rallye, mal štart na Hrebienku a cieľ na Zbojníckej chate. Prvý krát prišiel Viktor Beránek s nápadom zaviesť novú kategóriu OLD DOGS. viac

Happyend nikto nečaká, silný príbeh však diváka nepustí - recenzia Film.sk

Recenzia filmu Everest - najťažšia cesta vo Film.sk
„Pre peniaze to nerobíš, pre slávu to nerobíš, trápiš tým svoje okolie, svoju rodinu, seba katuješ...“ Prečo lezú? Horolezci si takúto otázka nekladú, širokú verejnosť začne odpoveď zaujímať najmä v okamihoch tragédie. Trpko úprimnými slovami Ivana Fialu otvára Pavol Barabáš dokument Everest – najťažšia cesta. viac


Everest - najťažšia cesta - premiéra na Dvojke

17.10.1988 stál Jozef Just na vrchole Everestu po zdolaní Boningtonovej cesty. Ako spomienku na túto udalosť uvádza stredu 20.10. 2021 o 20.10 DVOJKA v premiére film Everest - najťažšia cesta.  viac

4. zamyslenie: Nosič tatranský na RTVS

POZOR! Upútavky k jednotlivým zamysleniam sú z jesene 2020. Repríza bude vždy v nedeľu o 20,15 od 6.6.2021

Po úspešnom 10-dielnom sériály DIALÓG S PLANÉTOU pokračujeme 5-dielnym seriálom:  viac

TV Noviny: Jeho filmami objavujeme svet

TV noviny, Markiza, 12.9.2021:

Stál na všetkých kontinentoch a svoje najväčšie zážitky zvečnil v desiatkach filmov, ktorými dobýja svet. Na tohto týždňové potulky horami sa s nami vydal režisér, cestovateľ a dobrodruh Pavol Barabáš. S Jánom Tribulom si to namierili na ikonický tatranský štít - Žabí kôň. Tam sa, obrazne povedané, zvykne maturovať z horolezectva.


Ivan Gálfy na Dvojke, 20.7.

Slovenské himalájske horolezectvo zaznamenalo ku koncu minulého storočia svetové výkony, ale i pády. Na pozadí nich stál jeden nenápadný človek - Ivan Gálfy. Dokumentárny film Vábenie výšok - Ivan Gálfy bude na Dvojke, 20.7.2021 o 13.25. viac

Ocenený Everest v kinách po Slovensku

Oceňovaný film Everest - najťažšia cesta uvidíte v distribúcii ASFK. Film premietajú v mnohých klubových kinách i amfiteátroch. Príďte si pozrieť dobrodružný príbeh s množstvom medzinárodných ocenení. 

viac

Náš film 30.5. na folklórnom festivale v Trinidade

Dokumentárny film Svetozár Stračina bol vybraný na festival Film and Folklore Festival v Trinidade, 27.-31.5.2021. Festival sa koná 27.-31.5.2021 a bude premietať 105 filmov z celého sveta.


Everest - najťažšia cesta v Trente

Dokumentárny film Everest - najťažšia cesta bude premietnutý na Medzinárodnom festivale horských filmov v talianskom Trente, 7.5.2021.

Vysokohorskí nosiči sú svetovým unikátom, láka to aj mladých

Osud ti na plecia naloží len toľko, koľko sám unesieš, vraví sa. V tomto prípade to nie je metafora. Prerývaný dych, spotené oblečenie a strmé hory. Vysokohorskí nosiči to podstupujú každý deň a dobrovoľne. Mnohí z nich si na ramená naložia viac ako stovku kíl a s odhodlaním sa vyberú doniesť materiál na odľahlé horské miesta, ktoré za zrodom samotného nosičstva stoja.
startitup.sk, 18.4.2021