Hory a mesto 2006 - program

Pozývame Vás na 7. ročník filmového festivalu Hory a mesto ( 20. - 23. 4. 2006 v Palace Cinemas Aupark Bratislava), ktorý bude v dvoch blokoch prezentovať aj tvorbu nášho K2 studia.

Sobota, 22. apríla o 13:30
Najnovší obrazový film Pavla Barabáša Premeny Tatier vypovedá o úcte k prírode a jej schopnostiam obnovovať sa v celej svojej zložitosti a kráse. A napokon aj o tom, čo si nesieme skryté v podvedomí - že všetci na tejto Zemi sme jedným celkom, ktorý podlieha presným prírodným zákonitostiam. A tie mnohokrát spoznáme až s veľkým odstupom času.

Rudo Švaříček Vám predstaví súťažný film z pralesov Novej Guiney Pururambo , ktorý vás autentickou kamerou vtiahne do zabudnutého sveta doby kamennej, kde za neprístupnými močiarmi, vysoko v korunách stromov, žijú lovci lebiek. Tento dobrodružný film je i zamyslením sa nad neistou budúcnosťou ešte civilizáciou nedotknutých prírodných kmeňov.

Na záver tejto sekcie vám hosť Becko Ondrejovič predstaví film Amazonia Vertical o objavovaní vertikálnych línií v tropickom pralese a dobrodružnom prechode najväčšej venezuelskej stolovej hory Ayuan Tepui.

Nedeľa, 23. 4. o 19.30 Z filmárskej kuchyne.
Dynamické putovanie s túlavou kamerou Vás prevedie v krátkych ukážkach a rozhovoroch po neznámych kútoch planéty a rozprúdi debatu o nakrúcaní nielen v extrémnych podmienkach... Uvidíte neznáme zábery z prvého prechodu Ellsworthovým pohorím v Antarktíde a výstupu od okraja pevniny na jej najvyšší vrchol. Navštívite bájny „Stratený svet“, v ktorom sa vďaka takmer absolútnej nedostupnosti zachovali neznáme prehistorické formy v obrej jaskyni na stolovej hore Chimanta, spoznáte najdlhšiu jaskyňu v kvarcitoch na Roraime i priepasť na Kukenan.

Prejdete sa ťažkým horským pralesom najvyššieho pohoria Novej Guney až na Carstensz Pyramid , uvidíte zábery zo zákulisia nakrúcania filmov Sloboda pod nákladom o tatranskej nosičskej legende, ale i ďalších, ktorými sú Pururambo, Amazonia Vertical, Omo - cesta do praveku , Mustang , či Mount McKinley.

Inšpirujúce sú i okamihy z infekčného oddelenia, uhryznutie smrteľne jedovatým africkým hadom, či topiaci sa kameraman v dravej sibírskej rieke Čuja.
Aj takéto zážitky poskytuje naša planéta, ale najmä túžba po jej objavovaní.

Print page Print page13. 4. 2006, 06:45