DVD - Amazonia - Tip DVDSpace

Skupinka slovenských dobrodruhov sa rozhodla vystúpiť na najvyššiu stolovú horu na svete Auyan- Tepui vo Venezuele. Indiáni veria, že na jej vrchole sídlia démoni. Skupinu vedie Becko Ondrejovič, ktorému sa ako prvému na svete podarilo prejsť kompletne túto horu. Keďže jedným zo štvorice bol aj dokumentarista Pavol Barabáš, celé ich dobrodružstvo je veľmi pútavým spôsobom zaznamenané aj na DVD.

O filme: Film je nakrútený v podobnom štýle ako je „OMO - cesta do praveku“. Dokonca aj časť „účinkujúcich“ je rovnaká (Palo a Becko). Celá cesta je v podstate rozprávanie a spomínanie Becka na túto cestu a vizualizácia najsilnejších zážitkov okom kameramana výpravy. Film získal od divákov aj od odbornej poroty mnoho prestížnych ocenení na festivaloch, vrátane ocenenie „Najlepší expedičný film“ na MFHF Poprad 2004.

O DVD: V poradí siedmy disk DVD P. Barabáša vychádza ako súčasť novej „zlatej“ kolekcie, ktorá nadväzuje na veľmi úspešnú Grand Prix kolekciu. Menu disku je tvorené v podobnom duchu. Hlavný film má 63 minút, no na DVD nájdete aj mnoho doplnkových bonusov. Je tu napríklad 9-minútový Film o filme, zjednodušená mapa expedície, fotogaléria s nádhernými „exotickými zábermi“, krátky profil Becka, letecké zábery na Auyan-Tepui, rozhovor s režisérom o expedícii v TV TA3, rozprávanie o nakrúcaní v extrémnych podmienkach (poradca), videoprofil režiséra, zoznam doterajších ocenení filmu a ukážky z ďalších filmov dostupných na VHS a DVD. Apropos, v upútavkach môžete vidieť, že sa pripravujú ďalšie DVD a to Pururambo (ukážky z filmu nájdete aj na CD prílohe PC_Space 4/2005) a Sloboda pod nákladom.

Záverečné zhodnotenie: Ak vás láka neznáme, máte radi dobrodružstvo a milujete prírodu, určite si nenechajte ujsť tento skvelý film, ktorý veľmi vhodným spôsobom dopĺňajú pomerne rozsiahle bonusy na DVD. Jednoznačne odporúčame!

Juraj Redeky, (www.dvdspace.sk)

Print page Print page8. 7. 2005, 00:58