Seriál Dialóg s planétou 2 na RTVS

Pokračujeme s druhou sériou Dialóg s planétou 2 na Dvojke venovanú Vysokým Tatrám. Každý pondelok večer a utorok na obed v repríze!

DIALÓG S PLANÉTOU - 23.11.2020 o 20,15 na DVOJKE
Po filme: VYSOKÉ TATRY - DIVOČINA ZAMRZNUTÁ V ČASE, 52 min.
1. zamyslenie: Cesty ticha
Potichu sa rozhliadnite po Tatrách a nechajte unášať svoje myšlienky. Možno sa dotknete poznania, ako všetko so všetkým na tomto svete súvisí. A možno pochopíte aj svoju zodpovednosť za zachovanie divočiny, ktorá by tu mala ostať pre budúce generácie akoby zamrznutá v čase.

 

DIALÓG S PLANÉTOU - 30.11.2020 o 20,15 na DVOJKE
Po filme: PRÍBEHY TATRANSKÝCH ŠTÍTOV,  46 min.
2. zamyslenie: Len štíty ostávajú
Je to zvláštne územie, ktoré netoleruje pretvárku, ani pýchu. Ak ich chcete pokoriť, ukážu vám len kamennú tvár. Ak by ste ich však s pokorou chceli spoznať, odhalia vám kúsok svojho pradávneho tajomstva.

 

DIALÓG S PLANÉTOU - 7.12.2020 o 20,15 na DVOJKE
Po filme: POSADNUTÍ HORAMI, 54 min.
3. zamyslenie: Neviditeľné stopy
Človek a hora. Stoja proti sebe. A iba jeden z nich môže byť porazený, ale hora to nie je. Tu niet divákov, medailí ani stupne pre víťazov. Odmenou je však čosi vzácne: pokora a poznanie. Hory nám nedvíhajú len zrak, ale pozdvihnú i našu dušu. Lebo horská príťažlivosť, na rozdiel od tej zemskej, ťahá človeka nahor. 

 

DIALÓG S PLANÉTOU - 14.12.2020 o 20,15 na DVOJKE
Po filme: SLOBODA POD NÁKLADOM, 61 min.
4. zamyslenie:  Nosič tatranský
Odhaľme poznanie tatranských nosičov. Možno sa dozvieme niečo viac aj o vlastnom náklade a možno pochopíme, prečo v Tatrách ostali nosiči poslednými mohykánmi na európskom kontinente.

 

DIALÓG S PLANÉTOU - 21.12.2020 o 20,15 na DVOJKE
Po filme: SVETOZÁR STRAČINA, 68 min.
5. zamyslenie:  Tradícia ako dar
Kultúrna tradícia je pre každý národ signifikantná. Preberá ju od predkov, zveľaďuje ju a posúva svojim nasledovníkom. Je veľmi rôznorodá, mení sa, zlučuje i vyčleňuje sa. Pre človeka je esenciou bytia.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku