Pavol Barabáš: V pralese sa cítite bezpečne, keď s ním splyniete

rozhovor v Rádiu Slovensko, 30.8.2020
V kinách je nový film Pavla Barabáša – Salto je kráľ, kde partia kamarátov zlaňuje dva najvyššie vodopády sveta – Salto Ángel a Tugela. Paľo Barabáš bol Hosťom sobotného Dobrého rána na Rádiu Slovensko a porozprával Petre Bernasovskej, aké rôzne dobrodružstvá tam prežili, s akými problémami sa museli popasovať a čo im takáto výprava dala.

Na Salto Ángel sa rozhodli ísť počas obdobia dažďov. Na túto nebezpečnú voľbu má Pavol Barabáš jednoduché zdôvodnenie: „Napríklad pri vodopáde Tugela sa nám stalo, že sme prišli pod vodopád a tam netiekla voda. Zlaňujte a nakrúťte vodopád, v ktorom netečie voda."

„Na Salto Ángel sme preto chceli ísť v období dažďov, aby sme vodopád zaznamenali v celej jeho nádhere. Zlaňovať vodopád v období dažďov však znamená, že sa človek brodí po kolená v bačorinách, celé dni prší, všetko je mokré, ste v nadmorskej výške 2 600 metrov, takže tam nie je teplo. Pamätám si na ten pocit, keď sme premočení prišli na hranu vodopádu a nič sme nevideli, lebo bola hmla. Napokon však vyšlo slnko a urobili sme krásne zábery," hovorí.

celý rozhovor

 

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku