Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase

Stará slovenská povesť hovorí: Keď Boh stvoril Zem, rozdelil anjelom krásu, aby ju rozniesli po krajinách. Najmladší z nich si chcel skrátiť cestu cez vysoké pohorie. Nevládal však so záťažou vzlietnuť vyššie. Zavadil o jeden z ostrých štítov a všetka krása sa mu rozsypala po okolitých dolinách.

Viac fotografií (61)
Tajomstvo prežitia


Starí Slovania dali divokým horám plnej zveri a povier meno Tatry. Dnes vieme, že sú najmenšími veľhorami sveta. Skúste s nami opatrne nazrieť do ich kráľovstva. Potichu sa rozhliadnuť a nechať svoje myšlienky unášať majestátom prírody. Možno sa dotknete poznania, ako všetko so všetkým na tomto svete súvisí. A možno pochopíte aj svoju zodpovednosť za zachovanie divočiny, ktorá by tu mala ostať aj pre budúce generácie akoby zamrznutá v čase...

"1.cenu za mimoriadny umelecký cit a jedinečný filmový jazyk, so schopnosťou zobraziť úplne odlišné tváre najznámejšieho horstva v Európe, získal film "Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase" réžia Pavol Barabáš (Slovensko). Porota tiež vyjadrila obdiv a úctu niekoľkoročnej práci autorov filmu, aby zachytili krásu týchto hôr."

- Vyjadrenie poroty Festivale horských filmov, Ladek Zdroj, Poľsko

produkcia: Artpoint, s.r.o., Cosmos Factory GmbH
koproducenti: ORF - Universum, WDR
produkcia: Tomáš Hulík, Harald Pokieser
námet: Tomáš Hulík
scenár a komentár: Pavol Barabáš
strih: Astrid Steiner
kamera: Tomáš Hulík, Pavol Barabáš
réžia: Pavol Barabáš
odborná spolupráca: Miloš Majda
hudba: Maok
dĺžka: 52 minút
formát: 16:9 Digital Betacam
Zvuk: 2.0
verzia: nemecká, slovenská, anglická
Nemecký názov: Zauberberge - Die Wildnis der hohen Tatra
Anglický názov: High Tatras - A Wilderness frozen in Time

TV premiéra: 16.10.2007 o 20.15 hod. ORF 2 Universum
Kinopremiéra: 2.12.2007 o 20.30 hod. Medzinárodný filmový festival Palace Cinemas Bratislava

Z ČSFD: Nemám iné slová. Od kamery, cez hudbu, až po preslovy. Informačne nadupané, obrazovo bezkonkurenčné na Slovensku a vo svetovom merítku (aj keď trochu iný štýl), na roveň Reggiovým filmom alebo Barake.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku