Veľký kaňon - Súvisiace články

Grand Canyon bola výhra v lotérii, hovorí filmár Pavol Barabáš, pravda.sk, 6.7.2023
Filmár Pavol Barabáš bol na mnohých dych vyrážajúcich miestach - precestoval džungle, zlanil najvyšší vodopád sveta, stál na severnom i južnom póle. Aj on však mal niekoľko rokov nesplnený sen: splaviť rieku Colorado v arizonskom Grand Canyone. Keďže do národného parku, ktorý v roku 2019 oslávil storočnicu, pustia len jednu expedíciu denne, zo žiadostí na vstup sa losuje. Šanca je čosi vyše percenta. Barabášovu výpravu po niekoľkých rokoch čakania vylosovali, no potom prišiel covid!

Dokumentarista Pavol Barabáš: Slovensko je krásne, ale chýba tu vízia smerovania krajiny - Kultúra SME, 3.7.2023
Kiná premietajú nový film o dobrodruhovi Indianovi Jonesovi, ale aj dva dokumentárne filmy, ktoré nakrútil skutočný svetobežník s dobrodružnou povahou. PAVOL BARABÁŠ dokázal už veľakrát zdolať fyzicky aj psychicky náročné podmienky v nedostupnom teréne a ešte o tom podal aj filmárske svedectvo. Najnovšie referuje o splavovaní rieky Colorado v americkom Grand Canyone. A tiež vzdáva ďalšiu poctu Tatrám, tentoraz cez horských vodcov.

Uhrať remízu, filmsk.sk, jún 2023
Uhrať s riekou aspoň remízu, pretože vyhrať nad ňou nemôžete a prehra by bola fatálna. To je v istom zmysle motto nového filmu Pavla Barabáša Veľký kaňon, tentokrát o vodákoch v perejách, filmu, ktorý je venovaný Jožovi Černému.

Recenzia: Túžba po slobode ich zaviedla až do Grand Canyonu. Aké je splavovanie rieky Colorado?, pravda.sk, 3.7.2023
Oceňovaný režisér Pavol Barabáš, ktorý už má za sebou niekoľko filmov s dobrodružnou tematikou, prichádza s novým dokumentom z vodáckeho prostredia. Snímka Veľký kaňon, ktorú na premiére 29. júna uviedli v bratislavskom kine Mladosť režisér spolu s účastníkmi expedície, mapuje niekoľkodňové splavovanie rieky Colorado v americkom Grand Canyone. Podujala sa naň partia kamarátov, aby si tak uctili pamiatku ich mentora Jožka Černého.

Nový film Pavla Barabáša Veľký kaňon prichádza do slovenských kín, mojakultura.sk, 25.6.2023
Režisér Pavol Barabáš vo svojej tvorbe priniesol už niekoľko dobrodružných filmov, v ktorých sa spotili nielen účastníci jeho expedícií, ale aj diváci v kinách. Na veľkú dávku osvieženia sa v týchto letných dňoch môžu tešiť už od 29.6.2023, keby bude mať premiéru jeho nový film Veľký kaňon. A veru pôjde o poriadnu spŕšku studenej a búrlivej vody.

Veľký kaňon, citilife.sk, 4.7.2023
Pavol Barabáš sa vo svojom novom filme plaví s priateľmi tri týždne perejami obrovskej divokej rieky Colorado, ktorá prechádza jedným z najdlhších a najhlbších kaňonov sveta – Grand Canyon. 460 kilometrov bez možnosti úniku, bez signálu, bez kontaktu s civilizovaným svetom, aby splnili sen muža, ktorý v členoch výpravy prebudil vášeň pre splavovanie veľkých riek.