Vábenie výšok - Médiá o filme

Bergsüchtig, Freie Presse, 8.11.2018
Pavol Barabáš sucht Geschichten, deren Helden über ihre Grenzen gehen. Dafür reist der slowakische Filmemacher an entlegene Orte, wilde Flüsse, in Höhlen, in den Dschungel, sucht nach Kulturen und kehrt immer wieder in die Berge seiner Heimat zurück. Denn der 59-Jährige ist selbst "süchtig nach Höhe". "Addicted to Altitude" heißt auch sein jüngster Film. Für das Bergsichten-Festival in Dresden synchronisiert, ist der Geheimtipp dort am 18. November erstmals im deutschsprachigen Raum zu sehen.


Pavol Barabáš uviedol do života 2DVD Vábenie výšok, teraz.sk, 1.12.2017

Novinkové 2DVD bohaté na bonusový materiál - vynechané scény, nepoužité zábery a rozhovory pokrstili červeným vínom horolezeckí pamätníci Ivan Lehotský, Ivan Kluvánek a Igor Koller.Nový Barabášov film ukazuje, že československé horolezectvo v 80. rokoch udávalo trendy celému svetu, dennikn.sk, 10.11.2017

Úspechy slovenského horolezectva tesne pred pádom komunistického režimu nie sú pre bežnú verejnosť také známe, ako by si zaslúžili. Práve to sa snaží zmeniť režisér Pavol Barabáš vo svojom najnovšom filme Vábenie výšok.


Kedysi sme v Himalájach udávali trend. Pavol Barabáš odkrýva záhadu prečo, sme.sk, 31.10.2017

Cestovateľ, lezec a filmár Pavol Barabáš zožínal úspechy doma aj v zahraničí cestopisnými filmami, respektíve dokumentmi o menej známych a jedinečných miestach celého sveta.
Zdá sa však, že po tejto „ceste slávy okolo sveta" sa na staré kolená – alebo povedzme s nastupujúcou zrelosťou – nielen vracia domov, ale pozornosť prenáša z miest na ľudí. Po ocenenom dokumente Sloboda pod nákladom o ľuďoch s vymierajúcim remeslom, alebo skôr poslaním, horských nosičoch, sa pozrel na zúbok československej ére slávnych expedícií na osemtisícovky.


Barabáša zvábili výšky. Jeho nový dokument je na svete, pravda.sk, 18.10.2017

Slovenský režisér Pavol Barabáš uviedol v utorok večer v jednom z bratislavských multiplexov v slávnostnej predpremiére svoj nový dokument Vábenie výšok. Snímka približuje život, odvážne expedície a vízie prvej slovenskej horolezeckej generácie, ktorá sa odhodlala k výstupu na Mount Everest.


Barabášov film Vábenie výšok predstaví Slovákov na Mount Evereste, teraz.sk, 17.10.2017

Slovenské himalájske horolezectvo zaznamenalo ku koncu minulého storočia výkony, ale i pády. Vo Vábení výšok sa na jeho vývoj pozerá autor filmu cez pohľad jednej horolezeckej generácie.