Na Ekofilme triumfovali dve slovenské snímky

Český Krumlov, 10. október 2010 - 36. ročník Medzinárodného filmového festivalu o životnom prostredí, prírodnom a kultúrnom dedičstve - EKOFILM 2010, ktorý sa konal od 4. do 10. októbra 2010 v Českých Budějovicích, v Českém Krumlově a v Třeboni sa cez víkend skončil vyhlásením výsledkov. Hlavnou témou tohto ročníka bol Medzinárodní rok biodiverzity.

Do súťažnej časti MFF EKOFILM bolo prihlásených 226 snímok zo 40 krajín sveta. Výberová komisia posunula do finále 61 titulov. O víťazoch rozhodovala päťčlenná medzinárodní porota. Medzi ocenenými filmami sa nachádzajú hneď dva slovenské tituly: Arsy -Versy v réžii Miroslava Rema, ktorý si odnáša Zvláštnu cenu poroty a Mongolsko - V tieni Džingischána od Pavla Barabáša, ktorý získal Cenu za réžiu.  Medzinárodná porota udelila filmu Mongolsko - V tieni Džingischána cenu „za režijní zpracování náročného tématu málo známé země v Asii s propojením na nejslavnější historii Mongolska, spjatou s říší Čingischána."

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Na 36. ročníku Medzinárodného filmového festivalu o životnom prostredí, prírodnom a kultúrnom dedičstve Ekofilm 2010 (4. - 10. októbra) získali ocenenia aj slovenskí filmári Pavol Barabáš a Miro Remo. Barabášova najnovšia snímka Mongolsko - V tieni Džingischána (2010) získala cenu za najlepšiu réžiu a Remo si odniesol zvláštnu cenu poroty za krátkometrážny film Arsy-Versy (2009). Veľkú cenu Ekofilmu získal dokument Aliens of the Amazon francúzskeho režiséra Quincyho Russella o vedecky nepopísaných druhov hmyzu žijúcich v amazonských pralesoch. O víťazoch v jednotlivých kategóriách rozhodovala päťčlenná porota na čele so slovenským režisérom a producentom Jánom Opartym. Celkovo na MFF Ekofilm súťažilo 226 filmov zo 40 krajín sveta. Hlavnou témou 36. ročníka festivalu, ktorý sa konal v Českých Budějoviciach, Českom Krumlove a Třeboni, bol Medzinárodný rok biodiverzity.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku11. 10. 2010, 10:53