5 našich filmov na Letnej filmovej škole

11.7.2006... Od 21. júla bude v Uhorskom Hradišti prebiehať deväťdňový festival Letní filmová škola, ktorého cieľom je prehlbovať odborné vzdelanie organizátorom a lektorom filmových klubov, ako aj milovníkom filmového umenia a histórie. Na 32. ročníku sa premietne 200 celovečerných filmov a 150 krátkometrážnych a stredometrážnych snímok. V utorok 25. 7. o 14:45 premietnu v Slováckom divadle Pururambo a o 16.00 Omo - Cesta do Praveku. Po projekciách sa budete môcť stretnúť a porozprávať s Palom Barabášom o nakrúcaní v extrémnych podmienkach a jeho tvorbe. Zároveň o 17.30 budete mať príležitosť pozrieť si v kine Hviezda náš najnovší film Premeny Tatier.
V stredu 26. 7. 2006 premietnu v Redute ďalšie dva filmy z produkcie K2 studia. O 12.30 hod. Tajomné Mamberamo a po ňom Amazonia Vertical.

Hlavné udalosti LFŠ:

†˘ Historicky najväčšia domáca prehliadka afrických a kanadských filmov
58 celovečerných afrických filmov, 62 krátkometrážnych a stredometrážnych filmov z celej histórie africkej kinematografie, 42 celovečerných filmov a 20 krátkometrážnych a stredometrážnych kanadských filmov.

†˘ Osobná účasť afrických tvorcov
Souleymane Cissé, Désiré Écaré, Raymond Rajaonarivelo, Med Hondo, Teemour Diop-Mambéty, David-Pierre Fila, Mark Dornford-May a Pauline Melafone.

†˘ Osobná účasť kanadských tvorcov
Patricio Rozem, Don McKellar, Lesley Barber, André Forcier a Chouinard Denis.

†˘ Osobnosti svetovej kinematografie
Eduard Artěmjev, Rustam Ibragimbekov, R.Čcheidze, Pavol Barabáš, MichaĹ‚ Ĺ»ebrowski a Dagmar Knöpfel .

†˘ Osobnosti a výročia domácich tvorcov
Ivan Balaďa, Pavol Landovský, Václav Havel, Pavol Koutecký

†˘ Predpremiéry domácej kinematografie

†˘ Mimoriadna prehliadka africkej kultúry
výstava sôch z Tanganenge (Zimbabwe), malieb Lema Kusa (Kongo), umelecké rezby kmeňa Makonde (Jižní Tanzánie) a výstava dokumentujúca najvýznamnejšie výpravy českých cestovateľov (Emila Holuba, Zikmunda a Hanzelky, expedície Lambarene, putovanie Jiřího Bauma a Ladislava Broma).

†˘ Koncerty svetovej etnickej hudby

 

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku11. 7. 2006, 04:36