Kniha návštev

Meno povinné
E-mail

#1668
Ľubomír Antolik,
30. október, lubomir128 (at) gmail.com
Zdravím pán Barabáš. Zaujímajú vás prírodný ľudia a na Slovensku máme jedného, ktorý žije prirodne a robí obrovský kus práce na zachovanie a obnovu prírodného (prirodzeného) života u nás. Ten chlap si už zaslúži aby sa o ňom natočil film a práve vy máte talent zobraziť hĺbku a podstatu hodnotných vecí. Ten chlap sa volá Žiarislav. Osobným menom Miroslav Švický . Možno tip pre vás. Ďakujem za vaše hodnotné filmy, ktoré ma inšpirovali a obohatili po každej stránke. Prajem vám aj nám všetkým veľa prítomných okamihoch. Život na tejto prekrásnej zemi je obrovský dar. S úctou Ľubomír Antolik
Odpoveď: Ďakujem pekne za zaujímavý tip. Teraz robím na iných projektoch a na iné mi v najbližšom období nevyjde čas. Ale niekedy potom... Navrhnem dramaturgii RTVS. Pekný deň z krasnej planéty :-) Pavol Barabáš (20. november)


#1667
Viliam Rizman,
17. október, viliam.rizman (at) stuba.sk
Dobrý deň, dá sa niekde kúpiť video s filmom o horských vodcoch? Úplne legálne, myslím.

Pre mňa je táto téma srdcová záležitosť, mám v Tatrách absolvované výstupy asi na 15 - 20 štítov s vodcom (prevažne s Petrom Tomkom, vynikajúci vodca a kamarátsky človek). A čím viac vecí som s ním prešiel, tým mám vo väčšej úcte nielen jeho, ale všetkých, ktorí seriózne a zodpovedne robia túto neľahkú prácu a nám, laikom-nehorolezcom umožňujú navštíviť prekrásne, ale ťažko dostupné miesta, na ktoré by sme sa inak nedostali. Alebo dostali, ale už sa nevrátili.
Pána Barabáša si takisto vážim ako špičkového filmára, horolezca i cestovateľa, párkrát som sa ocitol v Tatrách v jeho fyzickej blízkosti (napríklad počas Sviatku horských vodcov), ale k rozhovoru nedošlo. Želám mu veľa síl, zdravia a úspechov pri ďalších výstupoch, cestách a filmoch a pripájam poďakovanie za to, čo pre osvetu týkajúcu sa hôr, prírody a nakoniec aj spoločnosti doteraz pre nás, milovníkov jeho filmov, urobil. S úctou a pozdravom Viliam Rizman, Bratislava
Odpoveď: Dobrý deň, na našej stránke sa už dá DVD objednať. Prípadne pozrite v predajniach Martinus. DVD obsahuje aj kód, aby ste si mohli film pozrieť aj online. Petra Tomka dobre poznám, je to skúsený vodca a skvelý človek. Ako som už napísal horský vodca môže byť len dobrý človek. S pozdravom Horám zdar Pavol Barabáš (20. november)


#1666
lukáš,
25. júl, lukio (at) seznam.cz
Dobrý den, nechtěl by jste natočit film o Josefu Vričanovi? Kdysi psal do Krás Slovenska a ve svých 76 letech stále leze
Odpoveď: Ďakujem pekne za úžasný tip, teraz robím naraz na viacerých iných projektoch, ale posuniem nápad Rasťovi Hatiarovi. Ten robí film o sedemdesiatnikovi Igorovi Kollerovi, ktorý aj v tomto veku lezie 8+. Možno ho Josef Vričan tiež zaujme. (12. september)


#1665
Milan Dumanov,
17. august 2021, racio (at) acs.sk
Dobrý deň, RTVS vysielala po Vašich filmoch pásmo úvah "dialóg s planétou". Žiaľ, niektoré filmy som nemohol pozerať v televízii (mám ich na DVD) a v archíve RTVS som ich nenašiel. Nechystáte sa vydať Vaše dialógy na DVD - napríklad ako prémiu k filmu? Myslím, že by divákov zaujali.
Odpoveď: Dobrý deň, pripravujeme tretiu sériu Dialógu s planétou a potom by sme chceli všetky časti vydať. Ak bude záujem :-) (24. jún)


#1664
Michala,
12. november 2020, vrzka19 (at) centrum.cz
Vybral som si Pavla Barabasa, lebo ma rad prirodu ako ja.
Takto zacinal referat mojho 8rocneho syna na temu osobnost z Trencina. A ja som bola razom pysna mater!
Odpoveď: Tak to je najkrajšie ocenenie, aké som za poslednú dobu dostal :-). Ďakujem pekne. Palo (24. jún)


#1663
Michal,
14. apríl 2020
Dobrý deň mnohé vaše filmy dokumentárne prinášajú do dnešnej doby kedy je času na zamyslenie veľké posolstvo, že mnohokrát nám tie kultúry z divokých končín ukazujú podstatu bytia o čom je život. Človeku neraz až také zimomriavky po chrbte idú, ale v dobrom slova zmysle.
Odpoveď: Ďakujem za spätnú väzbu. Prírodní ľudia sú súčasťou matky Zeme. My sme jej dobyvatelia, ktorí stratili úctu k prírode, zemi, vode, vzduchu i všetkému živému. Našim problémom je to, že chceme všetko vlastniť, nie deliť sa. Viac majetku nám neprinesie viac šťastia. K šťastiu potrebujeme kmeň – spoločenstvo, ktoré zdieľa, pomáha a podporuje sa navzájom. (12. júl 2020)


#1662
Homo sapiens,
8. marec 2020
Pozdravujem vás. Práve skončil film na RTVS o rieke Omo. Prosím vás, kto determinoval vretenicu ako Bitis gabonica? Pretože to NIE JE v žiadnom prípade ona, ale Bitis arietans. Ak budete vo svojich dokumentoch určovať faunu, tak si to aspoň overte. Inak vyzeráte ako banda amatérov...
Odpoveď: Ďakujem za upozornenie, vieme o tom. Becko na tom člne, keď ju chytil, tak ju takto popísal. Nie sme prírodovedci, aby sme v africkom teréne počas pádlovania hneď určili hada. Skrátka v tomto sme amatéri. Ďakujem za postreh. (12. júl 2020)


#1661
Vlado Marušin,
11. december 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň,m pán Barabáš, kúpil som si DVD Nevstupuj bez túžby vidieť ... s očakávaním, že o Sveťovi Stračinovi sa divák -poslucháč dozvie aj niečo z jeho poslednej tvorby. Žiaľ, stále sa vraciate, Sveťo to nerobil, išiel stále dopredu, dokonca aj mimo hlavného mesta. Nepochopiľné...
Vlado Marušin
Odpoveď: Dobrý deň, ďakujem za názor. Ten len potvrdzuje neuveriteľnú širokospektrálnosť Stračinovej tvorby a zamerania. 484 evidovaných hudobných diel sa do jedného filmu nedá dostať. Ani som nechcel robiť životopisný film. Tu som nechal priestor ďalším režisérom. Ja som si vybral jednu líniu: intímny vzťah k tejto zemi - Slovensku. To si myslím, že je v dnešnej dobe viac potrebné. Obrovského množstva rozhovorov, myšlienok, tvorby som sa musel vzdať, aby som sa zmestil do 60 minút, čo nebolo pri Stračinovi vôbec jednoduché. Mnoho ľudí ho poznalo z iného uhla, ale ja som si musel vybrať jeden - jeho vnútro. Pozrite si v bonusoch o čom hovorí a čo sa nedostalo do filmu. Pekné predvianočné dni Pavol Barabáš (11. december 2019)


#1660
Vlado Marušin,
8. október 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň, pán Barabáš, je mi ľúto, že Ste ma nekontaktovali pred nakrúcaním dokumentu o Sveťovi Stračinovi, mohlo to byť zaujímavé.
Odpoveď: Určite by som bol rád a potešilo by ma stretnutie i váš pohľad na tvorbu Svetozára Stračinu. Hovoril som naozaj s množstvom ľudí. Nevedeli ste, že robím tento film? (11. december 2019)


#1659
Michal,
1. september 2019, michal.schnek (at) gmail.com
Dobry vecer,
prave pozerame na STV1 zaznam z koncertu Symfonia o Zemi a je to jednoducho uzasne. Cloveku sa az nechce verit, ze aj v nasich koncinach dokaze vzniknut filmova hudba, ktora sa hravo vyrovna dielam Zimmera, Hornera a dalsich svetovych mien.
Chcel by som sa spytat, ci sa nahodou neplanuje vydanie "soundtracku" z Vasich filmov, pripadne zaznamu zo spominaneho koncertu? Urcite by som nevahal s kupou a myslim, ze by som nebol sam.
Odpoveď: Dobrý deň, na našej stránke nájdete záznam z koncertu. Príjemný zážitok. P.B. (11. december 2019)


#1658
Hedviga,
2. august 2019, judr.hedviga.takacova (at) gmail.com
Pán Barabáš,opätovne veľká vďaka za Vaše filmy na STV 2.
Odpoveď: Ďakujem pekne. P.B. (11. december 2019)


#1657
Michal,
24. jún 2019
Dobrý deň pekné sú tie dokumenty, ktoré dávate na STV2.Len škoda, že postavili priehradu na rieke Omo v Etiópii kvôli elektrike. Mali by sa poučiť z našej civilizácie kam to spelo (viď Černobyľ výbuch atómovej elektrárne 1986ZSSR). Šlo síce o jadrovú energiu, ale chcel som poukázať kam až vie dospieť nenasytnost človeka. Bola príroda daná človeku aby sa o ňu zodpovedne staral. Pilime si konár.


#1656
Milan Dumanov,
14. máj 2019, racio (at) acs.sk
Dobrý deň, viem, že výroba filmu nie je otázka niekoľkých dní, ale rád by som sa dozvedel, kedy budeme môcť vidieť (alebo kúpiť na DVD) film Salto Angel je kráľ. Z traileru na Vašej stránke je zrejmé, že to bude úžasný film. Ďakujem.
Odpoveď: Dobrý deň, na filme Salto usilovne pracujem. Dúfam, že budúci rok bude konečne film hotový. P.B. (11. december 2019)


#1655
stevo zitnansky,
24. marec 2019, stefanzitnansky (at) zoznam.sk
doby den,mam uz vsetkych 30 titulov na dvd,kupoval som ich postupne niekolko rokov a teraz zapacil sa mi ten obal,karton na vsetky dvd,dal by sa u vas kupit aby som si tam naukladal vsetky dvd? p.s.osobne by som si ho vyzdvihol,byvam v raci.
Odpoveď: Jasné :-) Obal vám dáme. P.B. (11. december 2019)


#1654
Ivan Roštár,
18. marec 2019
Zdravím, budem na premietaní koncom marca Tieň jaguára v Bratislave . Mám z cesty ku Korowaiom fotoknihu a film. Rad by som prehodil zopár slov. Ďakujem


Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku