Kniha návštev

Meno povinné
E-mail

#1671
Ján Vicen,
9. január, vicenjan7 (at) gmail.com
Dobrý deň pán Barabáš, uznávam vašu vysoko profesionálnu prácu, a preto viem ,že prihrávka od mňa by VÁM prišla vhod , hoc i len do rezervy, veď máte toho tak veľa... nahrať cestopisný dokument o najväčšom slovenskom cestovateľovi , ktorý precestoval celý svet - vyše 240 000 km , z toho prešiel pešo 31770 km . Pochádzal s Pukanca a volal sa SAMUEL ŠIKEŤ. Narodil sa 8.augusta 1863 a precestoval svet kým pod najvyššou horou AFRIKY - pod zasneženým Kilimandžárom v Tage v dnešnej Tanzánii- za nevyjasnených okolností zomrel 13.januára 1902 . Ak Vás upútal tento ,,minipríbeh,, viac informácii o jeho dobrodružstve po svete, sa môžete obrátiť na o.z. Spoločnosť priateľov cestovateľa SAMUELA ŠIKEŤA so sídlom v Pukanci, kontakt : maria.gembesova (at) centrum.sk. S pozdravom všetkého dobrého po celý život a nie len tento rok 2023.


#1670
Jitka Pupalová,
29. december 2022, jitkapupalova (at) gmail.com
Ešte sa vrátim k vašim filmom. Nezaujala má len vizualna stránka filmov. Ich neoddeliteľnou súčasťou je aj filmová hudba, ktorá neskutočne umocňuje emocionálny zážitok zo sledovania filmu. A táto hudba je excelentná, presne vystihuje to, čo sa deje na plátne avez nej by nebol príbeh, ktorý sledujeme, taký zaujímavý. Ľudia hudbu pri filmoch často nevnímajú a berú ju ako samozrejmosť, mňa však dobrá hudba fascinuje rovnako ako dobrý film. A táto hudba nie je dobrá, je vynikajúca. Klobúk dole, Maroš Barabáš. Ďakujem, že si ...


#1669
Jitka Pupalová,
29. december 2022, jitkapupalova (at) gmail.com
Fascinujú ma vaše filmy, najmä posledný, čo som videla, Everest - najťažšia cesta. Viem sa vžiť do pocitov Ivana Fialu, ktorý celý život až do svojej smrti niesol ťažký kríž pocitov viny za smrť 4 horolezcov. Už sa s toho nikdy nespamätal. Je mi ho ľúto ako aj pozostalých. No chlapci si vybrali takýto život a možno aj smrť. Netreba nikoho súdiť, oni sa stali sami sebe sudcami.


#1668
Ľubomír Antolik,
30. október 2022, lubomir128 (at) gmail.com
Zdravím pán Barabáš. Zaujímajú vás prírodný ľudia a na Slovensku máme jedného, ktorý žije prirodne a robí obrovský kus práce na zachovanie a obnovu prírodného (prirodzeného) života u nás. Ten chlap si už zaslúži aby sa o ňom natočil film a práve vy máte talent zobraziť hĺbku a podstatu hodnotných vecí. Ten chlap sa volá Žiarislav. Osobným menom Miroslav Švický . Možno tip pre vás. Ďakujem za vaše hodnotné filmy, ktoré ma inšpirovali a obohatili po každej stránke. Prajem vám aj nám všetkým veľa prítomných okamihoch. Život na tejto prekrásnej zemi je obrovský dar. S úctou Ľubomír Antolik
Odpoveď: Ďakujem pekne za zaujímavý tip. Teraz robím na iných projektoch a na iné mi v najbližšom období nevyjde čas. Ale niekedy potom... Navrhnem dramaturgii RTVS. Pekný deň z krasnej planéty :-) Pavol Barabáš (20. november 2022)


#1667
Viliam Rizman,
17. október 2022, viliam.rizman (at) stuba.sk
Dobrý deň, dá sa niekde kúpiť video s filmom o horských vodcoch? Úplne legálne, myslím.

Pre mňa je táto téma srdcová záležitosť, mám v Tatrách absolvované výstupy asi na 15 - 20 štítov s vodcom (prevažne s Petrom Tomkom, vynikajúci vodca a kamarátsky človek). A čím viac vecí som s ním prešiel, tým mám vo väčšej úcte nielen jeho, ale všetkých, ktorí seriózne a zodpovedne robia túto neľahkú prácu a nám, laikom-nehorolezcom umožňujú navštíviť prekrásne, ale ťažko dostupné miesta, na ktoré by sme sa inak nedostali. Alebo dostali, ale už sa nevrátili.
Pána Barabáša si takisto vážim ako špičkového filmára, horolezca i cestovateľa, párkrát som sa ocitol v Tatrách v jeho fyzickej blízkosti (napríklad počas Sviatku horských vodcov), ale k rozhovoru nedošlo. Želám mu veľa síl, zdravia a úspechov pri ďalších výstupoch, cestách a filmoch a pripájam poďakovanie za to, čo pre osvetu týkajúcu sa hôr, prírody a nakoniec aj spoločnosti doteraz pre nás, milovníkov jeho filmov, urobil. S úctou a pozdravom Viliam Rizman, Bratislava
Odpoveď: Dobrý deň, na našej stránke sa už dá DVD objednať. Prípadne pozrite v predajniach Martinus. DVD obsahuje aj kód, aby ste si mohli film pozrieť aj online. Petra Tomka dobre poznám, je to skúsený vodca a skvelý človek. Ako som už napísal horský vodca môže byť len dobrý človek. S pozdravom Horám zdar Pavol Barabáš (20. november 2022)


#1666
lukáš,
25. júl 2022, lukio (at) seznam.cz
Dobrý den, nechtěl by jste natočit film o Josefu Vričanovi? Kdysi psal do Krás Slovenska a ve svých 76 letech stále leze
Odpoveď: Ďakujem pekne za úžasný tip, teraz robím naraz na viacerých iných projektoch, ale posuniem nápad Rasťovi Hatiarovi. Ten robí film o sedemdesiatnikovi Igorovi Kollerovi, ktorý aj v tomto veku lezie 8+. Možno ho Josef Vričan tiež zaujme. (12. september 2022)


#1665
Milan Dumanov,
17. august 2021, racio (at) acs.sk
Dobrý deň, RTVS vysielala po Vašich filmoch pásmo úvah "dialóg s planétou". Žiaľ, niektoré filmy som nemohol pozerať v televízii (mám ich na DVD) a v archíve RTVS som ich nenašiel. Nechystáte sa vydať Vaše dialógy na DVD - napríklad ako prémiu k filmu? Myslím, že by divákov zaujali.
Odpoveď: Dobrý deň, pripravujeme tretiu sériu Dialógu s planétou a potom by sme chceli všetky časti vydať. Ak bude záujem :-) (24. jún 2022)


#1664
Michala,
12. november 2020, vrzka19 (at) centrum.cz
Vybral som si Pavla Barabasa, lebo ma rad prirodu ako ja.
Takto zacinal referat mojho 8rocneho syna na temu osobnost z Trencina. A ja som bola razom pysna mater!
Odpoveď: Tak to je najkrajšie ocenenie, aké som za poslednú dobu dostal :-). Ďakujem pekne. Palo (24. jún 2022)


#1663
Michal,
14. apríl 2020
Dobrý deň mnohé vaše filmy dokumentárne prinášajú do dnešnej doby kedy je času na zamyslenie veľké posolstvo, že mnohokrát nám tie kultúry z divokých končín ukazujú podstatu bytia o čom je život. Človeku neraz až také zimomriavky po chrbte idú, ale v dobrom slova zmysle.
Odpoveď: Ďakujem za spätnú väzbu. Prírodní ľudia sú súčasťou matky Zeme. My sme jej dobyvatelia, ktorí stratili úctu k prírode, zemi, vode, vzduchu i všetkému živému. Našim problémom je to, že chceme všetko vlastniť, nie deliť sa. Viac majetku nám neprinesie viac šťastia. K šťastiu potrebujeme kmeň – spoločenstvo, ktoré zdieľa, pomáha a podporuje sa navzájom. (12. júl 2020)


#1662
Homo sapiens,
8. marec 2020
Pozdravujem vás. Práve skončil film na RTVS o rieke Omo. Prosím vás, kto determinoval vretenicu ako Bitis gabonica? Pretože to NIE JE v žiadnom prípade ona, ale Bitis arietans. Ak budete vo svojich dokumentoch určovať faunu, tak si to aspoň overte. Inak vyzeráte ako banda amatérov...
Odpoveď: Ďakujem za upozornenie, vieme o tom. Becko na tom člne, keď ju chytil, tak ju takto popísal. Nie sme prírodovedci, aby sme v africkom teréne počas pádlovania hneď určili hada. Skrátka v tomto sme amatéri. Ďakujem za postreh. (12. júl 2020)


#1661
Vlado Marušin,
11. december 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň,m pán Barabáš, kúpil som si DVD Nevstupuj bez túžby vidieť ... s očakávaním, že o Sveťovi Stračinovi sa divák -poslucháč dozvie aj niečo z jeho poslednej tvorby. Žiaľ, stále sa vraciate, Sveťo to nerobil, išiel stále dopredu, dokonca aj mimo hlavného mesta. Nepochopiľné...
Vlado Marušin
Odpoveď: Dobrý deň, ďakujem za názor. Ten len potvrdzuje neuveriteľnú širokospektrálnosť Stračinovej tvorby a zamerania. 484 evidovaných hudobných diel sa do jedného filmu nedá dostať. Ani som nechcel robiť životopisný film. Tu som nechal priestor ďalším režisérom. Ja som si vybral jednu líniu: intímny vzťah k tejto zemi - Slovensku. To si myslím, že je v dnešnej dobe viac potrebné. Obrovského množstva rozhovorov, myšlienok, tvorby som sa musel vzdať, aby som sa zmestil do 60 minút, čo nebolo pri Stračinovi vôbec jednoduché. Mnoho ľudí ho poznalo z iného uhla, ale ja som si musel vybrať jeden - jeho vnútro. Pozrite si v bonusoch o čom hovorí a čo sa nedostalo do filmu. Pekné predvianočné dni Pavol Barabáš (11. december 2019)


#1660
Vlado Marušin,
8. október 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň, pán Barabáš, je mi ľúto, že Ste ma nekontaktovali pred nakrúcaním dokumentu o Sveťovi Stračinovi, mohlo to byť zaujímavé.
Odpoveď: Určite by som bol rád a potešilo by ma stretnutie i váš pohľad na tvorbu Svetozára Stračinu. Hovoril som naozaj s množstvom ľudí. Nevedeli ste, že robím tento film? (11. december 2019)


#1659
Michal,
1. september 2019, michal.schnek (at) gmail.com
Dobry vecer,
prave pozerame na STV1 zaznam z koncertu Symfonia o Zemi a je to jednoducho uzasne. Cloveku sa az nechce verit, ze aj v nasich koncinach dokaze vzniknut filmova hudba, ktora sa hravo vyrovna dielam Zimmera, Hornera a dalsich svetovych mien.
Chcel by som sa spytat, ci sa nahodou neplanuje vydanie "soundtracku" z Vasich filmov, pripadne zaznamu zo spominaneho koncertu? Urcite by som nevahal s kupou a myslim, ze by som nebol sam.
Odpoveď: Dobrý deň, na našej stránke nájdete záznam z koncertu. Príjemný zážitok. P.B. (11. december 2019)


#1658
Hedviga,
2. august 2019, judr.hedviga.takacova (at) gmail.com
Pán Barabáš,opätovne veľká vďaka za Vaše filmy na STV 2.
Odpoveď: Ďakujem pekne. P.B. (11. december 2019)


#1657
Michal,
24. jún 2019
Dobrý deň pekné sú tie dokumenty, ktoré dávate na STV2.Len škoda, že postavili priehradu na rieke Omo v Etiópii kvôli elektrike. Mali by sa poučiť z našej civilizácie kam to spelo (viď Černobyľ výbuch atómovej elektrárne 1986ZSSR). Šlo síce o jadrovú energiu, ale chcel som poukázať kam až vie dospieť nenasytnost človeka. Bola príroda daná človeku aby sa o ňu zodpovedne staral. Pilime si konár.


Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku