Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase zaujlai porotu v Lodži

Na 13. International W. Puchalski Nature Film Festivale v poľskom meste Lodž získal dokument Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase špeciálnu cenu poroty zastrešenú predsedom Združenia poľských filmárov: Cenu Janusza Czeczova za kameru.

„S kolegami sme vynaložili veľa námahy, aby sme zachytili nádhernú slovenskú divočinu. Som rád, že film si aj prostredníctvom tohto ocenenia našiel cestu k divákovi, ktorý je vždy jedným z najdôležitejších prvkov našej práce", potešil sa Pavol Barabáš.

13. ročník tohto festivalu sa uskutočnil 15. - 19. 9. 2009. Festival Wlodzimiera Puchalskiego je súčasťou medzinárodnej organizácie  ECOMOVE International, ktorá zastrešuje najznámejšie  festivaly s tematikou prírodných filmov. Jeho organizátormi sú WFO (Wytwórnia Filmów OĹ›wiatowych i Programów Edukacyjnych), Lodžské kultúrne centrum a Asociácia  "Film-Príroda-Kultúra.

Film Pláž chameleónov (rež. Adama Schmedesa z Dánska) vyhral na tomto festivale Grand Prix. Do súťaže bolo vybratých 31 filmov z 11 európskych krajín, vrátane 10 poľských snímkov. Medzinárodná porota, ktorej predsedá vice-rektor filmovej školy profesor Andrew Bednarka, okrem Grand Prix udelila celkovo osem ocenení a vyznamenaní. Cenu, ktorú sponzoruje Národný fond pre ochranu životného prostredia dostal nemecký film Putovanie púšťe režiséra Ingo Herbst. Cenu za kameru Barbary a Janusza Czeczówých - predsedu Združenia poľských filmárov - udelili slovenskému filmu Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase režiséra Pavla Barabaša a kameramana Tomáša Hulika.

Viac informácii o cene a festivale sa dočítate tu

VYSOKÉ TATRY - DIVOČINA ZAMRZNUTÁ V ČASE ZAUJALI POROTU V LODŽI

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku29. 9. 2009, 11:55