DVD OMO - Cesta do praveku

Čas sa tu zastavil, aby uchoval minulosť ľudstva.

obsah DVD:

- ENG a SK verzia
- film OMO - CESTA DO PRAVEKU
- mapa
- fotogaléria
- film o účastníkoch expedície
- zaujímavosti o afrických chorobách
- film z infekčného oddelenia
- 6 krátkych videí o každom kmeni, ktoré nie sú vo filme
- film o režisérovi
- ocenenia filmov
- informácie o tvorcoch DVD
- upútavky na ďalšie filmy Pavla Barabáša

RECENZIE A HODNOTENIE FILMOV NA CSFD.CZ


KOMENTÁŘE UŽIVATELŮ K FILMU Z CSFD.CZ :

Lima
Abyste navštívili pravěk, nemusíte listovat knihami Josefa Augusty a Zdeňka Buriana. Stačí vzít raft a pokusit se splavit největší etiopskou řeku OMO, až ke končinám, kde noha turisty nepáchne jak je rok dlouhý. Ničím neohromující, i tak ale zajímavý dokument, v němž nejvíc upoutá agresivita zlodějského kmene Mursí, na jejichž území se musí platit snad i za to, že dýcháte jejich vzduch a zamrazí ze "zkrášlování" jejich žen způsobem, při kterém si rozřezávají dolní ret a do něj si postupem času vkládají čím dál větší talířky. Dále uvidíte, že lze přežít i ušknutí zmijí gabunskou, jejíž jed bez problémů dokáže usmrtit několik desítek lidí a s hořkým pocitem zjistíte, že jediné, co bohužel dokáže poskytnout naše "vyspělá" civilizace primitivním kmenům hluboko v afrických džunglích, jsou smrtící samopaly ´kalašnikov´ v rukách křováků.

tron
Ďalší „barabášovský“ projekt (118 dní v zajatí ľadu, Tajomné Mamberamo) vyrozprávaný podľa osvedčeného (ale kvalitného) receptu o zdolávaní neprebádaných končín nášho malého - veľkého sveta. Konkrétne na rafte splavíme 1.000 km po rieke Omo, k miestam, kde sa údajne zrodil prvý človek. Rozprávačom je tento krát žena. Dočkáme sa niekoľkých strhujúcich záberov a výstižných komentárov („Ponúkli nás kvaseným nápojom. Ale vyzerá na to, že už bolo raz vypité.“). Naopak, škoda, že zvieratá (hroch, krokodíl, opica) tvoria len nepatrnú kulisu, občas sa mihnúcu vzadu v scéne. Resumé: Nič v zlom, ale oproti tomu, čo si prežila (vlastne celá nie, in memoriam) expedícia do Mamberama, je to len nedeľný čaj. Zamrazilo ma pri pomyslení, ako ľahko by sme sa tu mohli stratiť.

nunka
Znova jeden z excelentných Barabášových dokumentov, ktorý má veľkú informatívnu hodnotu o ľudskej odlišnosti, ľudkých hodnotách a potrebách...skvelým spôsobom sa mu podarilo viesť diváka líniou dejín civilizácie ľudsta a doraziť až na miesto údajného zrodu 1.ľudskej DNA...

jojinecko
OMO je opäť dôkazom o tom, že Paľo Barabáš je v rámci dokumentaristiky svetová extratrieda...Úžasné!

dANo
Jeden z nalepších dokumentárnych filmov o adrenalíne, cestovateľskej vášni a o jednom veľkom dobrodružstve v podaní 6 ľudí na rafte na rieke Omo.

kinej
Další úžasný dokument, který opravdu nabízí o něco víc, něž ostatní dokumenty. Zase se jedná o film natočený s nasazením, se spoustou exkluzivních záběrů a určitým poselstvím. Barabáš je pro mě nejlepší režisér dokumentů na světě.

darwin
Další úžasná cesta slovenských dobrodruhů, tentokrát do Etiopie. Důkaz toho, že symbolem civilizace není Coca-Cola, ale Kalašnikov.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku1. 7. 2005, 00:58