Výstava Dialóg s planétou

Aký je pocit stáť na najvyššom vodopáde našej planéty? Ako splaviť neznámu rieku? Ako prejsť cez Severný pól a neopustiť pritom slovenskú Tatranskú Polianku.Toto všetko Vám s úctou a obdivom k našej planéte sprostredkuje a priblíži výstava Pavla Barabáša pod názvom „Dialóg s planétou“ v Tatranskej Polianke.

"Mnoho ľudí prichádza do Tatranského národného parku, aby sa dotkli hôr a neporušenej prírody. Aj vzťah k Tatrám som získaval na netradičných cestách so svojimi priateľmi po svete. Na nich si človek vybuduje úctu a obdiv k tejto planéte. Ale i to ako všetko so všetkým na tejto Zemi súvisí. Som rád, že ma oslovili majitelia galérie a dúfam, že aj vďaka digitálnej technológii si návštevníci odnesú kdesi vo svojom vnútri pocit, ktorí motivuje k hlbšiemu poznávaniu zázraku menom ZEM."

poliankovo-foto.jpg

Využité sú na výstave rôzne formy zobrazenia ako sú digitálne simulácie, virtuálna realita, 3D projekcie, rozšírená realita, fotografie či tieňohra. Prezentácie sa nachádzajú na ploche 600 m² a ponúkajú až 140 m² projekčných plôch a 120 m² zrkadiel.

„Keď ochorie Zem, budú choré aj jej deti.“ indiánske príslovie
Ako vznikol televízny projekt DIALÓG S PLANÉTOU
Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku