Beseda po dokumente Everest - najťažšia cesta prekonala samotný film

Enormný záujem divákov o debatu Pavla Barabáša k jeho nedávno premierovanému filmu Everest - najťažšia cesta prináša rozhodnutie organizátorov projektu "5 x Barabáš" reprízovať streamovanú diskusiu. Najbližšie môžu diváci vidieť Barabášov Everest v sobotu 27. marca o 20.20 h.

"Po filme sa premietne aj záznam z vypredanej premiéry a diskusie s režisérom filmu a legendárnym horolezcom Zoltánom Demjánom. Beseda po filme trvala dlhšie ako samotný film, diváci k tejto extrémnej ceste kládli množstvo otázok," TASR informovala Lucia Mandincová z Asociácie slovenských filmových klubov (ASFK).

Snímka Everest – najťažšia cesta spracováva jednu z najväčších tragédií Slovákov v Himalájach. Dokument získal množstvo významných ocenení na medzinárodných festivaloch v krajinách ako Argentína, Macedónsko či Španielsko. Film, ktorý je poctou slovenským horolezcom, zároveň 14. apríla zavŕši cyklus premietaní "5 x Barabáš".

Jeho súčasťou je aj snímka Salto je kráľ, ktorú si diváci môžu pozrieť na platforme Kino doma v stredu 31. marca o 18.30 h. "O prírodných ľuďoch, o zlaňovaní najvyššieho vodopádu sveta a o fenoméne zvanom Venezuela sa budú môcť porozprávať v diskusii po projekcii filmu," dodala Mandincová.


teraz.sk, 25.3.2021

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku