Koruna Tatier

Kráľovská štvordňová túra cez majestátne hrebene Vysokých Tatier na dominantné vrcholy. Túra za poznaním toho impozantného v najmenších veľhorách Európy. Túra za poznaním seba samého.

Viac fotografií (28)
Tatranský horský vodca


1. TÚRA: CEZ PYŠNÉ ŠTÍTY NA LOMNICKÝ ŠTÍT:
Pyšný štít (2623)
Lomnický štít (2633,9)

Nastupujeme od Téryho chaty Mačacím kotlom do sedla pod Malým Pyšným štítom. Ľahkým, ale lezecky exponovaným hrebeňom prejdeme na Pyšný štít. Nepríjemný zostup, prípadne zlaňák a pár vežičiek a ste v Jordánovej štrbine, kde sa napája Jordanová cesta na Lomnický štít. Po nej do exponovaného kolmého komína zaisteného reťazami a ste na ľahkom vrcholovom hrebeni Lomnického štítu. Zostup: feratou v žľabe JZ hrebeňa do Lomnického sedla. Veľkolepá túra!

2. TÚRA: HREBEŇ ĽADOVÝCH ŠTÍTOV
Malý Ľadový štít (2602)
Ľadový štít (2627,3)

Vystupujeme z Malej Studenej doliny do Sedielka. Odtiaľ ľahko na vrchol Malého Ľadového štítu. Po exponovanom strmom hrebeni v pevnej skale na vrchol Ľadového štítu. Zostup cez Ľadového koňa do Doliny piatich Spišských plies.

3. TÚRA: MARTINOVKOU CEZ ZADNÝ GERLACH NA GERLACHOVSKÝ ŠTÍT

Lavínová veža (2600) Lavínový štít (2606)
Zadný Gerlach (2616)
Gerlachovský štít (2654,4)

Vystupujeme Velickou dolinou do Litvorového sedla. Veľkolepým hrebeňom cez Lavínovú vežu na Lavínový štít. Odtiaľ exponovane na Zadný Gerlach, kde si môžete prezrieť trosky lietadla havarovaného počas 2. svetovej vojny. Z Tetmajrového sedla po ostrom hrebeni najprv veľmi strmo na veľmi exponovaný vrcholový hrebeň Gerlachovského štítu. Zostup: Batizovskou próbou.

4. TÚRA: Z VELICKEJ PRÓBY NA KOTLOVÝ ŠTÍT A GERLACHOVSKÚ VEŽU

Kotlový štít (2601)
Gerlachovská veža (2642)

Z Velickou próbou do štrbiny za Kotlovým a na vrchol Malého a Veľkého Kotlového štítu. Exponovane buď po hrebeni alebo západnou stenou na Gerlachovskú vežu. Zostup: Batizovskou próbou.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku