Barabášov dokument bojuje v zahraničí

Barabášov dokument boduje v zahraničí
Michaela Lovásová | 23.11.2011, kinema.sk

Film Trou de Fer v réžii Pavla Barabáša získal na Medzinárodnom festivale horského a dobrodružného filmu v španielskom meste Torelló prestížne ocenenie Silver Edelweiss za najlepší horský športový film. Je to už desiata medzinárodná cena pre tento slovenský dokumentárny počin. Hlavnú cenu za najlepší film festivalu získal slovinský film Sfinga pod taktovkou Vojka Anzelijca.

Tento desaťdňový filmový maratón, začlenený do Medzinárodnej aliancie horských filmov, sa uskutočnil 11. až 20. novembra. Festival je známy tým, že dokáže divákom ponúknuť to najlepšie a najaktuálnejšie zo svetovej kinematografie, televíznej a nezávislej produkcie. Patrí celosvetovo medzi najprestížnejšie festivaly svojho druhu. Popri súťažnej sekcii, ktorá zahŕňa premietania až štyridsiatich filmov v každej tematickej kategórii, festival ponúka návštevníkom aj množstvo sprievodných akcií, ako sú fotografické výstavy, stretnutia s režisérmi alebo projekcie retrospektív rôznych významných tvorcov. Premietajú sa prírodné dokumenty, dobrodružné dokumentárne filmy, dokumenty so športovcami a s ekologickou tematikou.

Trou de Fer je názov prírodného fenoménu – jedného z najimpozantnejších kaňonov našej planéty. Dokument autenticky zachytáva jeho prekonávanie, ktoré si môže vychutnať každý z nás – i keď len v prítmí kinosál už od 24. novembra.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku8. 6. 2012, 13:50