Stopy na hrebeni - Press zóna

p1030394.jpg

Réžia: Pavol Barabáš
Scenár: Pavol Barabáš
Produkcia: K2 studio s.r.o.
Kamera: Pavol Barabáš, Michal Sabovčík, Adam Kadlečík
Hudba: Maroš Barabáš
Hrajú: Michal Sabovčík, Adam Kadlečík, Ivan Lehotský, František Kele, Ivan Kluvánek, Matouš Melich

http://www.k2studio.sk/filmy/stopy-na-hrebeni

SYNOPSA:
Západné, Vysoké a Belianske Tatry. Spája ich krásny, logický, dlhý hrebeň. Je na ňom viac než 130 vrcholov, veží a štítov. Prejsť celým týmto hrebeňom v zime bez akejkoľvek podpory, bez obchádzania štítov či zliezania do dolín bolo a stále je veľkou výzvou. Dvaja kamaráti tu zažijú príbeh, ktorý sa doposiaľ nepodaril žiadnemu družstvu. Je to príbeh odvahy i strachu, silnej túžby i beznádeje, vytrvalosti ale aj bolesti. Je to príbeh priateľstva.

O FILME:
Šesťdielny dokumentárny seriál Príbehy tatranských štítov ukončil v októbri 2013 režisér Pavol Barabáš poslednou časťou nazvanou Stopy na hrebeni. Kým prvých päť častí sa venovalo histórii výstupov na najznámejšie tatranské štíty, film Stopy na hrebeni na pozadí autentického príbehu dvoch kamarátov predstaví Západné, Vysoké a Belianske Tatry. Počas dvoch strastiplných zimných týždňov ich čakalo nielen zlé počasie, hmla, množstvo snehu, ale i víchrica s rýchlosťou 240km/h. Prežili dve lavíny a nebyť šťastnej náhody aj ich pády mohli skončiť tragicky. Adam a Mišo prešli to, čo sa doteraz žiadnemu družstvu nepodarilo a i uznávaný horolezci prirovnávajú ich prechod hrebeňa Tatier k vrcholu Everestu. Siahli si pritom na samé dno svojich síl. Nie len fyzických, ale i psychických. Film nezachytáva len ich ojedinelý výkon, ale i mapuje dávne pokusy o prechod zimným hrebeňom Tatier a kladie dôraz na dôležité hodnoty akými sú priateľstvo a tímový duch.

PRÍBEHY TATRANSKÝCH ŠTÍTOV I až VI
Dokumentárny seriál o dávnych i súčasných výstupoch na najpozoruhodnejšie tatranské štíty. Prehľad jednotlivých dielov:

Príbehy tatranských štítov I. - Súboj velikánov 2011, 30 min
Príbehy tatranských štítov II. - Sny o slobode 2011, 30 min
Príbehy tatranských štítov III. - Posadnutí horami 2012, 30 min
Príbehy tatranských štítov IV. - Posledný z posledných 2012, 30 min
Príbehy tatranských štítov V. - Legendy a ilúzie 2013, 30 min
Príbehy tatranských štítov VI. - Stopy na hrebeni 2013, 52 min

RTVS, ktorá je koproducentom seriálu Príbehy tatranských štítov pripravuje jeho odvysielanie počas vianočných sviatkov. Seriál podporil Audiovizuálny fond.