Sloboda pod nákladom - Viac o DVD

 

dvd_sloboda-pod-nakladom_sk-2.jpg

DVD obsahuje:

Okrem filmu SLOBODA POD NÁKLADOM v slovenčine a angličtine vám ponúkneme na DVD zaujímavé bonusové filmy zo života tatranských nosičov, ktoré inde nenájdete:

 

VYNECHANÉ SCÉNY - Nakrútili sme snáď 100 hodín záberov a rozhovorov počas vynášok. Mnoho zaujímavých scén sa do filmu už nezmestilo, ale vy si ich môžete na tomto DVD vychutnať.

MEMORIÁL JURAJA PETRANSKÉHO 100KG - Každoročne na začiatku letnej sezóny organizuje chatárka Janka Kalinčíková zo Zamkovského chaty súťaž v nosení 100kg na pamiatku nosiča Juraja Petranského, ktorý zahynul v roku 2000 v snehovej lavíne pri vynáške na Téryho chatu.

SHERPA RALLYE 60KG - Na konci sezóny sa na jednu z vysokohorských chát organizuje Sherpa Rallye, čo je súťaž s nákladom 60 kg. Dôvodom je stretnutie a zábava nosičov všetkých vekových kategórii. Okrem iného je vo videu nakrútený aj rozhovovor s nosičom Dušanom Hudákom. Na pretekoch Sherpa Rallye na Rysy v roku 2014 obsadil s úsmevom štvrté miesto. O pár mesiacov zahynul pod lavínou v Alpách.

VIKTOR O VÝSTUPE NA RYSY - Humorné spomienky Viktora Beránka na časy, keď na vrchol Rysov chodilo po stopách Lenina aj množstvo politikov. V Tatrách nosí od roku 1969. Chatárom na chate pod Rysmi je od 1.1.1979, takže si toho naozaj dosť pamätá.

TATRANSKÍ NOSIČI - V Tatrách pracovalo a pracuje naozaj veľa nosičov. Mnoho z nich sa v tomto videu nájde :-).

NIEČO NAVYŠE - Možno poznáte hudbu od Bacha. V tejto ukážke ju hrá na violončelo dnes už 76 ročný nosič na Zamkovského chatu Lacko Chudík :-). V roku 1962 začal ako študent robiť vynášky na Sliezsky dom, kým nevyhorel. Po škole sa venoval hudbe a koncertoval so svojim violončelom po celom svete. Do dôchodku išiel so snom, vrátiť sa k nosičskému povolaniu, ktoré robí dodnes

UPÚTAVKA - Bola vyrobená pri príležitosti uvedenia filmu Asocáciou slovenských filmových klubov do kín 1. septembra 2016. Prvý mesiac si prišlo pozrieť tento dokument skoro 10.000 divákov.

VYSOKÉ TATRY - Krásny film o najmenších veľhorách sveta - Where Silence Speaks. Je určený hlavne pre ľudí, ktorí netušia v akom nádhernom pohorí vykonávajú tatranskí nosiči svoje povolanie.