Salto je kráľ - Médiá o filme

Cenu GRAND PRIX si z 19. ročníku MFOF odnesl film Salto je kráľ, cervenykoberec.cz, 14.12.2021
Hlavní cenu GRAND PRIX obdržel film slovenského režiséra Pavola Barabáše Salto je kráľ. 

Dokument Salto je kráľ ocenili na festivale v Argentíne, teraz.sk, 31.8.2021
Dokumentárny film Pavla Barabáša, v ktorom režisér zachytil svoj osobitý pohľad na fascinujúce prírodné scenérie, zaujal odbornú porotu na medzinárodnom horskom festivale Ushuaia Shh... v Argentíne (14. - 28. 8.). Získal tam ocenenie Best Adventure - Najlepšie dobrodružstvo. 

Interview pre Medzinárodný festival horských filmov v kanadskom Vancouveri, VIMFF, 4.5.2021

Pavol Barabáš má dve ceny z Medzinárodného festivalu horských filmov, pravda.sk, 20.10.2020
... Druhou cenou, ktorú na tohtoročnom MFHF v Poprade získal Pavol Barabáš, je cena za najlepší dobrodružný film, ktorou porota ocenila jeho snímku Salto je kráľ...

Film Salto je kráľ získal cenu za najlepší film o prírode a objavovaní, teraz.sk, 22.9.2020
Snímka zaujala odbornú porotu na Medzinárodnom horskom festivale Ladek Zdrój. V poradí 25. ročník podujatia sa konal od 11. do 20. septembra.

Aj ja mám strach z výšky, Pravda Magazín, 27.8.2020
Lano, na ktorom visel, smrdelo spáleninou od rozžeravenej osmy. S dvoma ťažkými batohmi na sebe ho ledva udržal, keď sa začalo roztáčať. A pod ním tristometrová hĺbka!

Salto je kráľ, recenzia na kinema.sk, 24.8.2020
Pavol Barabáš patrí stále medzi fenomény dokumentaristiky, hoci už nenakrúca kadenciou niekoľkých filmov ročne. Jeho tvorba vyráža dych, najmä ak sa bavíme o dobrodružných výpravách do čoraz extrémnejších kútov sveta. Do kín prichádza s najnovším filmom Salto je kráľ, ktorým nadväzuje na jednu z predošlých snímok Trou de Fer: Železná diera. A znova ide o priam psychopatický koníček – zlaňovanie vodopádov ako súčasť extrémneho športu kaňoningu.

Salto je kráľ, recenzia na filmpress.sk, 17.8.2020
Akýkoľvek prívlastok si pripojíme k menu Pavla Barabáša, vždy nám vyjde jedno. Je to nepochybne náš najúspešnejší dokumentarista, čo sa týka počtu ocenení na festivaloch. Ale bolo by chybou obmedziť chválu na tento fenomén slovenskej dokumentárnej tvorby iba na jedno konštatovanie.

Aj tak je kráľom Salto Angel, recenzia na pravda.sk, 15.8.2020
Pre iných sú blázni. Odporujú - vraj sú len nepokojní ľudia... Chlapi, ktorých provokujú najvyššie vodopády sveta. A nedajú si pokoj, kým ich nezlania. Jedno, ktorý kontinent či ostrov sa nimi pýši. Príbehy výprav zohratej partie do vzdialeného neznáma odkrýva dokument Salto je kráľ. Novinka filmára a cestovateľa Pavla Barabáša obohatí oddnes ponuku slovenských kín.

Slovenskí králi vodopádov, filmsk.sk, 8/2020
Nový dokumentárny film Pavla Barabáša Salto je kráľ priblíži dva oficiálne najvyššie vodopády sveta – Angelov a Tugela. Členovia Barabášovej filmovej expedície ich oba zlanili a dokument o skrytých prírodných krásach aj o dobrodružnej ceste k nim prichádza do slovenských kín v auguste.

Slováci zlanili najvyšší vodopád sveta, správy RTVS, 14.8.2020
Zlaňovanie najvyšších vodopádov sa postupne stáva výzvou pre skupinu kamarátov, ktorí majú radi divokú vodu. Ich cesty sú často výpravami do neznáma.

Do kín vstupuje nový film P. Barabáša Salto je kráľ, teraz.sk, 13.8.2020
Bratislava 13. augusta (TASR) - Na výpravy k najvyšším vodopádom sveta zoberie divákov oceňovaný slovenský režisér Pavol Barabáš v novom filme s názvom Salto je kráľ. Dokument "o partii priateľov, ktorí sa rozhodli zlaniť najvyššie vodopády sveta, o výpravách do neznáma a sile priateľstva" vstupuje vo štvrtok do kinodistribúcie.

Zlaňovanie najvyšších vodopádov vo filme Pavla Barabáša - Salto je kráľ, dobrodruh.sk, 6.8.2020
Na odľahlé, často neprebádané kúty sveta sme vo filmoch režiséra Pavla Barabáša zvyknutí. Svoj osobitý pohľad na našu planétu a ľudí žijúcich v symbióze s prírodou predstavil vo vyše 50 medzinárodne úspešných filmoch. V jeho novom filme s názvom Salto je kráľ, ktorý vstupuje do kinodistribúcie vo štvrtok 13. augusta, vezme divákov na výpravy k najvyšším vodopádom sveta.