Dialóg s planétou - 10 dielov - Povedali o filme

Ako vznikol seriál Dialóg s planétou?

Filmová tvorba Pavla Barabáša je rozmanitá a rozsiahla. Nakrútil a režíroval vyše 60 filmov. Hoci ich obsahové témy a lokality nakrúcania sú rôzne, majú spoločné posolstvo – inšpirovať diváka k zamysleniu sa, ako sa správame k našej Zemi, ukázať ako žijú ľudia v iných končinách a úžasnú pestrosť našej planéty.
Pavol Barabáš bol na expedíciách vo všetkých vysokých pohoriach na siedmych kontinentoch, na oboch póloch Zeme, v obrovských jaskyniach. Nakrúcal v ťažko prístupných džungliach, i zabudnutých údoliach, kde ľudia doteraz žijú pôvodným spôsobom života. Venoval sa životnej filozofii a prírodným etnikám. Jeho filmy sa venujú rozmanitým témam z odľahlých kútov Zeme, kde si budoval úctu a obdiv k našej planéte.

uvod.jpg

Niektoré z filmov sa doposiaľ nevysielali v slovenskej televízií. RTVS vyjadrila záujem nielen o vysielanie uceleného celku jeho najoceňovanejších dokumentov, ale aj o výrobu „obohacujúcich" dokumentov pod názvom Dialóg s planétou. V nich sa dostane k slovu Pavol Barabáš a jeho súputníci z rôznych expedícií. Jednotlivé staršie filmy tak získajú pridanú hodnotu vo forme aktuálnosti, osobných pocitov z prežívania, náhľadu do zákulisia nakrúcania. Ukážu sa v nich doposiaľ nezverejnené video a foto materiály z ciest a expedícii.

18-s-tanierikom.jpg

Dialóg s planétou je cyklus krátkych filmov venovaných našej Zemi. Ukážu jej pestrosť, krásu, ale i to, ako všetko so všetkým súvisí a ako naše konanie ovplyvňuje životy iných.