Dhaulágirí je môj Everest - Ocenenia

Najlepší lezecký film - ECHO Mountain Film Festival, Severné Macedónsko, 23.9.2022
Životný príbeh sebaobjavovania, fyzickej existencie, so zámerom lezenia na himalájske vrcholy po nových cestách, až kým život nevráti úder... Keď neexistuje konkrétny cieľ, nikdy nemeškáte a nikdy sa nestratíte. Vždy ste presne tam, kde máte byť. V takom momente nastáva duchovné prebudenie hlavného hrdinu, ktoré ho vedie k zmene spôsobu života a čistý alpský štýl lezenia sa stáva lekciou pre čistý štýl bytia. Mimoriadna obrazová dokumentácia s množstvom archívnych materiálov, zostavená do jedinečného rozprávačského zážitku.

Zvláštna cena poroty - People and Environment, Baikal International Film Festival, 29.9.2022
Je to film o skutočnom výkone.

Najlepší dokumentárny film - Eastern Europe Film Festival, Rumunsko, 08/2022

Najlepší dokumentárny film - Mountain View International Film Festival, India 08/2022

Zvláštna cena poroty - Medzinárodný horolezecký filmový festival, Teplice nad Metují, Česká republika, 25.-28.8.2022
Film dostává cenu za veľmi dobré a pútavé spracovanie portrétu horolezca. Majstrovsky pracuje so zábermi, ktoré hlavný hrdina sám nakrúcal pred 35 rokmi na malú analógovú kameru. Scenár neostáva iba pri histórií, ide do hĺbky, nadhľadu a vytvára prekvapivé napätie.

Cena literárneho fondu - Hory a mesto, Bratislava, Slovensko, 11.-15.5.2022

Cena divákov - Vysoké hory Nitra, Slovensko, 9.4.2022

Najlepší horolezecký film - FGF Festival horských filmov, Slovinsko, 14.-19.2.2022
"Prostredníctvom príbehu skvelého slovenského alpinistu Zoltána Demjana sa film snaží odpovedať na večnú otázku: Prečo lezieme do vysokých hôr, hoci riskujeme životy? Napriek svojim neuveriteľným úspechom, ako bol aj jeho výstup po extrémne náročnej južnej stene Lhotse Shar bez kyslíka v roku 1984, zostal Zoltán v západnej Európe za Železnou oponou viac-menej neznámy. Jeho príbeh skvele dopĺňajú Zoltánove archívne záznamy, ktoré sú po prvý raz dostupné verejnosti."

Grand Prix - Medzinárodný festival horských filmov Poprad, 13.-17.10.2021
"Za umenie režiséra preniknúť do vnútra mimoriadnej osobnosti, ktorému extrémne situácie v horách ovplyvnili ďalší život."

Cena divákov - Medzinárodný festival horských filmov Poprad, 13.-17.10.2021