Zlatá Kamera z Rakúska pre Žiť pre vášeň

Filmu Žiť pre vášeň udelila porota jednu z hlavných cien festivalu - Kamera Alpin in Gold počas Medzinárodného festivalu horských filmov v rakúskom meste Graz, ktorý sa konal od 10. do 14. 11. 2015. V kategórii Alpinizmus & Expedície vyhral spomedzi dvadsiatich šiestich nominovaných filmov. Festival sa koná už od roku 1986 a patrí do Aliancie horských filmov združujúcej najvýznamnejšie festivaly horských filmov z celého sveta.

Medzinárodná porota ocenila ťažký športový výkon v zimných Tatrách a doposiaľ nepoznanú stránku slovenskej horolezeckej histórie: "Urobil na nás veľký dojem premyslený spôsob, akým bol film vyrozprávaný a pozoruhodný športový výkon dvoch horolezcov. Výnimočne nafilmované horské scény a dobre zapracované originálne listy a fotky Stanislawského."

zlata-kamera.jpg

Nominované filmy: http://www.mountainfilm.com/de/2015/programm/kategorie/?id=9

Všetky ocenené filmy na festivale: http://www.mountainfilm.com/de/2015/gewinner/

Film Žiť pre vášeň získal v Grazi už svoje deviate medzinárodné ocenenie. Okrem Grand Prix a ceny divákov v Poprade mu porota udelila ceny i v bratislavskom festivale Hory a mesto, v slovinskom Domžale, belgickom Heerlene, v českých Tepliciach nad Mětují, v poľskom meste Ladek-Zdroj a nemeckom Tegernsee. Film sa v najbližších dňoch zúčastní medzinárodných festivalov v španielskom Torelle, v českom MFOF a na MFHF v nepálskom Káthmandú.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku16. 11. 2015, 08:23