Stopy na hrebeni získal Cenu divákov a Čestné uznanie

Film Stopy na hrebeni získal počas premiérového premietania na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade Cenu divákov a Čestné uznanie poroty za zobrazenie extrémneho športového výkonu na domácej pôde. Je to šiesta a záverečná časť seriálu Príbehy tatranských štítov.

Biele miesta na mapách ľudí od nepamäti fascinovali. Stále ich môžeme hľadať. V nás samotných. Zimný prechod hlavného hrebeňa Tatier je obrovská výzva. Kondične, technicky i psychicky. Podaril sa iba Pavlovi Pochylému v roku 1979. 34 rokov po jeho prekonaní sa o to pokúsili traja priatelia. Ostré hrany hrebeňa obalené ľadom dobre preveria ich odhodlanie. Prejsť celým hrebeňom totiž znamená posunúť vlastné hranice.

Kamaráti začali prechod na západe v Hutianskom sedle, prešli Roháčmi i celými Západnými Tatrami a nastúpili už len dvaja na ostrý hrebeň Vysokých Tatier. Film Stopy na hrebeni zachytáva nielen náročnosť tohto prechodu, ale prevedie nás cez vrcholy, ktoré sú známe z predchádzajúcich dielov Príbehov tatranských štítov, čím dotvoríme pomyselnú mozaiku príbehov z histórie dobývania a objavovania Tatier.

viac o Príbehoch tatranských štítov

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku14. 10. 2013, 19:22