Sloboda na festivaloch v Kanade

EUROPEAN UNION FILM FESTIVAL sa v Kanade koná už 15 rokov.  Za Slovensko organizátori vybrali oceňovaný dokumentárny film o nosičskom remesle – Sloboda pod nákladom.

V Toronte, Ottawe, Calgary a Vancouveri sa prezentuje európska tvorba počas celého novembra a decembra. Príbeh o ľuďoch, ktorí vynášajú na chrbte zásoby pre vysokohorské chaty zaujal divákov a medzinárodné festivalové poroty na celom svete. Získal doposiaľ 24 cien od Kórey až po Argentínu.
Režisér Pavol Barabáš na margo výberu povedal: „Pozerám sa už na ten film ako otec, ktorý sleduje cestu svojho syna životom. Som veľmi rád, že aj naďalej tatranskí nosiči prostredníctvom neho komunikujú svoju jednoduchú životnú filozofiu a posolstvo svetu." Jeden z porotcov sa o dokumente vyjadril: „Tento vznešený film je o slobode, vášni a sile charakteru. Prostredníctvom výnimočných postáv filmu nám režisér ponúka intímny pohľad do ich sveta. Pokojný štýl dokumentu Sloboda pod nákladom pôsobí blahodarne v kontraste s našim hlučným, agresívnym svetom."

Toronto European Union Film Festival: https://euffto.com/
Calgary European Film Festival: https://calgaryeuropeanfilmfestival.ca/
Ottawa European Union Film Festival: http://www.ottawafestivals.ca/event/european-union-film-festival-euff/

vimeo_sloboda.jpg

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku4. 11. 2019, 14:07