Salto je kráľ ocenený v Poľsku

Dokumentárny film Salto je kráľ získal na festivale v Poľsku cenu za Najlepší film o prírode a objavovaní.

Lądek Zdrój je najväčším horským festivalom v Poľsku a pravdepodobne aj najduchovnejším na svete. Takto sa predstavuje festival na svojej stránke. Raz ročne láka svetoznámych horolezcov, alpinistov, himalájistov a všetkých priaznivcov horských aktivít, aby sa stretli, vymenili si nápady, porozprávali sa a načerpali inšpiráciu. Stretávajú sa tu medzinárodné hviezdy všetkých druhov horských aktivít s legendami poľského himalájizmu.

fg20_bestfilmadventureandexploration_mz0324.jpg

Domáca atmosféra festivalu tu spája ľudí s rovnakou vášňou pre hory a umožňuje im prelomiť ľady medzi lezeckými superhviezdami a divákmi.

Hlavným kultúrnym zameraním sú skvelé filmy, svetové premiéry horských filmov, prednášky vynikajúcich hostí, workshopy, ale i skvelé koncerty a večierky, aktivity v skalách, vo festivalových stanoch, amfiteátri alebo kinosálach.

25 ročník Festivalu horských filmov Ladek Zdroj za v Poľsku konal od 11. do 20.9.2020. Trval až 10 dní. Štvorčlenná porota festivalu ocenila 9 filmov. Patrí k nim aj film Salto je kráľ slovenského režiséra Pavla Barabáša. Udelili mu cenu Najlepší film o prírode a objavovaní.

adventure_bl.jpg

Festival prebiehal aj v online prostredí, kde o najlepšom filme hlasovali aj diváci: https://filmygorskie.pl/vods/vod.17

Na Slovensku ocenený film Salto je kráľ môžu diváci vidieť v kinách, na festivaloch a prehliadkach vďaka Asociácii slovenských filmových klubov. Témou filmu  je zlaňovanie najvyšších vodopádov, ktoré prekonáva skupina kamarátov, fanatikov a bláznov v rôznych častiach sveta. Ich cesty sú často výpravami do neznáma, kde ani najdôslednejšia príprava negarantuje tušený cieľ. Jedinou ich istotou je maximálna dôvera a cit pre spolupatričnosť.

ladekmountainfestival_bestfilmadventureandexploration.jpg

Viac o oceneniach: https://www.festiwalgorski.pl/wyniki-konkursu-filmowego-2019-2/

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku21. 9. 2020, 14:10