Režisér Barabáš vystavuje fotografie a filmy zo siedmich kontinentov

Žiar nad Hronom 1. októbra (TASR) - "Návštevníci výstavy "Dialóg s planétou", režiséra dokumentárnych filmov Pavla Barabáša, si budú môcť pozrieť artefakty, fotografie a filmy zo siedmich kontinentov. Výstava potrvá od 2. do 14. októbra, a budú na nej vystavené aj najnovšie fotografie z tohtoročnej Barabášovej expedície - fotografie príslušníkov kmeňa Himbov z Namíbie," priblížila Lenka Nitrayová z Mestského kultúrneho centra (MsKC) v Žiari nad Hronom.

Spomedzi výstavných artefaktov ide aj o vzácne budhistické modlitebné knihy z kráľovstva Mustang, hlinené tanieriky z pier žien etiópskeho kmeňa Mursi, rôzne druhy novoguinejských oštepov, či dokonca vysušenú húsenicu – pokrm afrických pygmejov.

"V súčasnosti už ide o úspešnú výstavu, ktorej premiéra sa uskutočnila v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi minulý rok. V tomto roku putovala výstava do Mestského kultúrneho strediska v Novom meste nad Váhom. Ďalšou inštitúciou, prezentujúcou autorskú výstavu, je Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom," doplnila Nitrayová.

Sprievodným podujatím výstavy bude premietanie dokumentárnych filmov Pavla Barabáša. Premietanie je naplánované na sobotu 6. októbra a uskutoční sa v kinosále MsKC.

Pavol Barabáš je známy ako autor širokej škály horských a dobrodružných filmov. Rád vyhľadáva príbehy, v ktorých sa človek dostáva až za hranicu svojich možností. Priťahujú ho územia tibetského budhizmu, prírodní ľudia ukrytí hlboko v neprebádanej džungli. Nakrúcal splavy divokých riek i horské výstupy na najvyššie pohoria kontinentov. Jeho filmy sú o tom, ako by sa človek mal správať k tejto Zemi.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku2. 10. 2012, 10:51