Pygmejovia - Deti džungle opäť úspešný

29.mája sa odovzdávaním cien skončil festival T-film v Ostrave, ktorý prezentuje dokumentárne filmy s tematikou ekológie, trvale udržateľného rozvoja, ochrany fauny a flóry. Jednu z hlavných cien získal aj film z nášho štúdia Pygmejovia – Deti džungle.

Tento film si aj napriek nenásilnej distribúcii našiel cestu k divákom v kinách, na DVD, filmových projekciách, mnohých školských premietaniach i v kluboch. Za tri roky svojej existencie zarezonoval nielen na Slovensku, ale i na festivaloch v Španielsku, Slovinsku, Bulharsku, Mexiku, Indii, Rusku, Taliansku. Film okrem českej, španielskej a portugalskej televízie odvysielali aj také exotické krajiny ako sú Andora, Juhoafrická republika, Lesotho, Nigéria, Svahilsko, Malta, San Marino, Vatikán.

 

dvd_pygmejovia-predna-strana.jpg

Z dvanástich doposiaľ udelených ocenení, sú štyri tie najvyššie. Grand Prix dostal film o Pygmejoch na putovnom 10. ročníku MFOF (film sa premietal vo viac ako 100 mestách v ČR a SR), na 38. ročníku Medzinárodného filmového festivalu o životnom prostredí, prírodnom a kultúrnom dedičstve Ekofilm, na brnianskom festivale Go Kamera a Medzinárodnom filmovom festivale Primus v Slovinsku. Jedným z posledných ocenení je Cena diváka z festivalu Expediční kamera, počas ktorého film putoval po 215 mestách Čiech a Slovenska a len v rámci tohto festivalu ho videlo 23000 divákov. Veľmi pozitívne hodnotenie na ČSFD – 89 percent umocňuje úspechy filmu na festivaloch. http://www.csfd.cz/film/293450-pygmejove-deti-dzungle/.


Pygmejovia sú malí. Sú najmenší ľudia na svete. A predsa dokážu veľké veci. Inšpirujú nás zamyslieť sa nad vlastným životom a honom za matériou. Film oslovuje divákov svojím posolstvom zachovania prirodzenej rovnováhy, tradícií, jednoduchého šťastia a základných ľudských hodnôt. Je to príbeh o Pygmejoch, ktorí žijú tisícročia rovnakým spôsobom života v absolútnej symbióze s prírodou. Cesta k nim nás privádza k začiatkom ľudskej existencie. Nie je to len film o dávnom vzťahu človeka k našej Zemi, ale i o drsnom poznaní, že mnohými civilizačnými výdobytkami spôsobujeme v treťom svete veľké ľudské utrpenie a vymieranie tých, ktorí nás môžu veľa naučiť. Pygmejovia sú najmenší ľudia našej planéty s najväčším darom meniť maličkosti na šťastie.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku6. 6. 2014, 11:54