Premeny Tatier-špeciálna cena poroty v Bansku - Tepuy -Prvá cena na MFOF

V sobotu 8. 12. 2007 sa udeľovaním cien uzavreli dva medzinárodné filmové festivaly, na ktorých uspeli dve snímky z produkcie K2 studia. V bulharskom Bansku to bol VII. ročník Medzinárodného festivalu horských filmov, kde udelili poetickej snímke PREMENY TATIER špeciálnu cenu poroty. V susednej Českej republike sa zas ukončil V. ročník Medzinárodného festivalu outdoorových filmov, kde slovenskú kinematografiu zastupoval film Tepuy - Cesta do hlbín Zeme, ktorý získal v kategórii Dobrodružný a extrémny športový film prvú cenu.

Medzinárodný festival outdoorových filmov od 12. októbra predstavil v 19 mestách amatérske i profesionálne snímky z oblasti adrenalínových športov, horolezectva, ale taktiež cestopisné dokumenty a snímky vodného sveta. Diváci mohli vidieť celkom 70 filmov z 10 štátov sveta, o ktorých víťazstve rozhodovala sedemčlenná odborná porota v štyroch súťažných kategóriách.

Bulharský Medzinárodný festival horských filmov sa konal od 29. novembra 2007. Hlavnú cenu GRAND PRIX tu získal novozélandský film režisérov Richarda Dennisona a Jamesa Heywarda “Dying for Everest”. Čestným hosťom festivalu bol svetoznámy horolezec Reinhold Messner, ktorý ako prvý zdolal všetkých 14 osemtisícoviek sveta.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku9. 12. 2007, 10:51