Predvianočné Grand Prix z Bilbao

Na filmovom festivale v španielskom Bilbao získal Hlavnú cenu slovenský film Sloboda pod nákladom. Na víťaznej snímke sa zhodla päťčlenná filmová porota: Billy Choi z Južnej Kórey, Hélios Gracia z Francúzska, Jon Garano zo Španielska, Pawel Wysoczanski z Poľska a Silvo Karo zo Slovinska. Svoje rozhodnutie zdôvodnili: „Je to úžasný film kvôli svojej kráse a nádeji, ide z neho skromnosť. Je to film o viere a oddanosti horám. Ponúka pokoj a harmóniu - tak prepotrebnú v dnešnom svete."


Dokument o najstaršej generácii tatranských nosičoch tak získal v krátkom čase desiate ocenenie.

Bilbao Mendi Film Festival sa konal od 9. do 18. decembra a ponúkol okrem výberu najlepších 40-ich filmov z celého sveta aj prednášky, workshopy a množstvo sprievodných podujatí. Španielske mesto Bilbao sa stalo strediskom horolezcov, dobrodruhov, filmárov a umelcov. Každý rok ho navštívi tisíce ľudí, pretože festival patrí medzi najdôležitejšie svojho druhu.

Viac o festivale: http://www.mendifilmfestival.com/MFF/index.php/en/home/41-2016/noticias-2016/1504-freedom-underload-gana-el-gran-premio-de-la-9a-edicion-del-bilbao-mendi-film-festival
Viac o filme Sloboda pod nákladom: https://www.pavolbarabas.sk/filmy/sloboda-pod-nakladom
Dokument Sloboda pod nákladom mal premiéru v kine 6.9.2016 a patrí medzi najnavštevovanejšie filmy distribuované Asociáciou filmových klubov za tento rok. Diváci ho stále môžu vidieť v našich kinách alebo na DVD. Televízna premiéra filmu bude 23.12.2016 na Dvojke.
Program predstavení: http://www.asfk.sk/program-predstaveni-filmu/sloboda-pod-nakladom

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku17. 12. 2016, 21:57