Omo na výstave National Geographic v Prahe

11.7.2006... Česká pobočka National Geographic usporiadala v Prahe výstavu AFRIKA - divočina v srdci. Môžete si na nej pozrieť výber najlepších fotografií svojráznej prírody čierneho kontinentu a pozoruhodných kmeňov žijúcich v neprístupnom údolí etiópskej rieky Omo od špičkových autorov National Geographic. Výstavu spestrí množstvo zaujímavých sprievodných besied, prednášok a filmových premietaní. Nebude na nich chýbať ani Pavol Barabáš s hosťom Stevom Lichtagom, ktorí 24. júla o 19. hodine porozprávajú o svojich filmoch, skúsenostiach a zážitkoch z dobrodružných ciest po Afrike. Diváci si zároveň budú môcť pozrieť film OMO - CESTA DO PRAVEKU.

Na Zemi existuje už len pár miest, kde natrafíte na pôvodných obyvateľov žijúcich aj dnes, v treťom tisícročí, životom pravekých ľudí... Jednou z nich je povodie rieky Omo na africkom kontinente. Práve tu sa vyberá šesť dobrodruhov, aby na svojom rafte zdolali rozbúrený tok rieky... Príďte si aj vy pozrieť dobrodružný film OMO - cesta do praveku a po filme sa dozviete viac o jeho nakrúcaní v africkej divočine na prednáškE Pavla Barabáša.


Na výstave AFRIKA - divočina v srdci sa môžete tešiť na besedy:

† Ë? 3. 7. - "Prolínání světů" - projekt Českej televízie v predpremiére predstaví jeho autor Martin Kratochvíl a hosť prof. Tomáš Halík. Týka sa vzájomného stretnutia, ovplyvňovania a spoznávania rôznych kultúr, vyrastajúcich z odlišných náboženských tradícií.
† Ë? 18.7. - "Dokument na cestách" - Cestovateľ Martina Kratochvíl a horolezec Jozef Rakoncaj predstavia umenie zachytiť vzdialené miesta a priblížiť ich atmosféru, kultúru a tradície.
† Ë? 24.7. - "Filmování v Africe"
- Svoje filmy, skúsenosti a zážitky predstavia esá dobrodružného filmového dokumentu Steve Lichtag a Pavol Barabáš. Uvidíte dokumenty z natáčania vo vysokých horách i medzi žraloky. Veľkým zážitkom bude istotne "cesta do praveku" - na mnohých festivaloch ocenený film o zjazdu rieky Omo a divokých kmeňoch okolo nej.
† Ë? 22.8. - "Ze zákulisí National Geographic"
- Čo sa odohráva v zákulisí tvorby reportáží? Prezradí vám šéfredaktor Tomáš Tureček a redaktor Hynek Adámek, ktorý sa vydal nielen po stopách Emila Holuba na čierny kontinent.
† Ë? 24.8. - "Večer s Cestománií"
- Ako vzniká najpopulárnejší cestovateľský seriál? Čo stretlo na nespočetných afrických cestách a necestách jeho "dvorných" režisérov Mančušku a Jandourka? A aká bola sprievodná africká anabáza jedného z najpopulárnejších súčasných cestovateľov Ruda Švaříčka?

Miesto konania výstavy: Karolinum, Ovocný trh 3, Praha
Začiatky besied: vždy o 19.00 hod.
Výstava je otvorená denne od 10.00 - 18.00 hod.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku11. 7. 2006, 04:36