Dhaulágirí je môj Everest - Najlepší lezecký film

Dhaulágirí je môj Everest získal 23.9.2022 ocenenie Best Climbing Film - Najlepší lezecký film na medzinárodnom festivale ECHO v Severnom Macedónsku. Viac na www.kinema.sk

eho.jpg

Porota ohodnotila film: Životný príbeh sebaobjavovania, fyzickej existencie, so zámerom lezenia na himalájske vrcholy po nových cestách, až kým život nevráti úder... Keď neexistuje konkrétny cieľ, nikdy nemeškáte a nikdy sa nestratíte. Vždy ste presne tam, kde máte byť. V takom momente nastáva duchovné prebudenie hlavného hrdinu, ktoré ho vedie k zmene spôsobu života a čistý alpský štýl lezenia sa stáva lekciou pre čistý štýl bytia. Mimoriadna obrazová dokumentácia s množstvom archívnych materiálov, zostavená do jedinečného rozprávačského zážitku.

Posolstvo festivalu ECHO: Tisíce ľudí každý deň žijú v horách svoje sny: chodia na túry, lezú, lyžujú, skúmajú jaskyne, jazdia na kajaku cez pereje alebo sa kĺžu na padákoch. Každý deň táto vášnivá láska k prírode spriada príbehy, ktoré vyrážajú dych. Ozvena (ECHO) týchto dobrodružstiev, ktoré sa nesú v ich jednoduchosti a úprimnosti, sa  dostáva k nám– inšpiruje a motivuje nás milovať a užívať si prírodu vášnivejšie, prekračovať svoje hranice a pokračovať v šírení tejto energie prostredníctvom našich príbehov.

Film Dhaulágirí je môj Everest držiteľom už 8 ocenení. Minulý mesiac získal film Zvláštnu cenu poroty na Medzinárodnom horolezeckom filmovom festivale v českých Tepliciach nad Metují i cenu Najlepší dokumentárny film z Indie. Do konca roka je film nominovaný i na ďalšie festivaly doma i v zahraničí napríklad v Nemecku, Rumunsku, Brazílii, Kanade, Francúzsku, Česku, Bulharsku i Peru. Film vyšiel i na DVD a VOD.  Televízny diváci si ho môcť pozrieť na konci roka i vo vysielaní RTVS.

 

Viac o festivale: Eho - mountain film festival (ehofilmfest.mk)
Viac o filme a stiahnuť film: Dhaulágirí je môj Everest - Pavol Barabáš (pavolbarabas.sk)

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku26. 9. 2022, 14:54