GRAND PRIX udelili Slobode pod nákladom v Poľsku

Na 12. ročníku festivalu Spotkania s Filmem Górskim porota odôvodnila udelenie Grand Prix takto: "Tento vznešený film je o slobode, vášni a sile charakteru. Prostredníctvom výnimočných postáv filmu nám režisér ponúka intímny pohľad do ich sveta.

Pokojný štýl dokumentu Sloboda pod nákladom pôsobí blahodárne v kontraste s našim hlučným, agresívnym svetom. Režisér využíva hudbu ako silný, prirodzený a efektívny prostriedok, ktorý umocňuje hlboký dojem. Veľkoleposť tohto citlivého filmu je badateľný vo výroku jedného z mužov: "Tatry sú jedným z najkrajších pohorí sveta." A práve z týchto hôr čerpajú nosiči energiu na svoju neuveriteľne ťažkú prácu, ktorú robia s radosťou a pokojom." Výsledková listina 12th Meetings with Mountain Film

Z 200 prihlásených horských filmov z 15 krajín sa do filmovej súťaže 12th Meetings with Mountain Film nominovalo 22 filmov. Päťdňový festival vyvrcholil 4.9.2016 odovzdávaním cien. Medzinárodný festival horských filmov v Zakopanom patrí do Aliancie horských filmov, ktorá združuje 21 festivalov horského filmu v Európe, Ázii a v Amerike. Aliancia združuje všetkých, ktorí produkujú, podporujú a chránia filmy s horskou tematikou. Zo slovenských festivalov patrí do nej patrí Medzinárodný festival horských filmov v Poprade, na ktorom bude film Sloboda pod nákladom v októbri uvedený.

pod-kupolou.jpg jarous.jpg traja-nosici.jpg p1220363.jpg laco-kulanga.jpg beranek-viktor.jpg

Film Sloboda pod nákladom je poctou najstaršej generácii vysokohorským nosičom, ktorí vo Vysokých Tatrách vykonávajú toto remeslo už celé desaťročia.

Všetko o filme Sloboda pod nákladom: https://www.pavolbarabas.sk/filmy/sloboda-pod-nakladom

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku4. 9. 2016, 22:15