Grand Prix pre Neznámu Antarktídu

Praha, 6. december - Na 6. ročníku Medzinárodného festivalu outdoorových filmov získal hlavnú cenu Grand Prix slovenský film režiséra Pavla Barabáša Neznáma Antarktída spomedzi 101 súťažiacih snímok zo 16 krajín sveta. Dobrodružný film o prechode najchladnejšieho - Ellsworthovo pohoria sveta získal zároveň aj 1. cenu v kategórii Horolezecký a horský film. Pavol Barabáš si okrem toho prebral aj Zvláštnu cenu za historický dokument o Jozefovi Juzekovi Psotkovi, ktorý vytvoril pre dokumentárny cyklus Radosť zo života.

Medzinárodný festival outdoorových filmov je súťažná putovná prehliadka outdoorových filmov. Počas piatich rokov sa stal vo svojej podstate a charakterom najväčším filmovým putovným festivalom nielen v Českej republike, ale i na svete. 6. ročník sa začal 10. októbra v Ostrave a 96 dní pokračoval celkom v 24 mestách v celej Českej republike. Festival celkovo navštívilo 24 000 divákov.

Film Neznáma Antarktída získal hlavné ceny aj na Medzinárodnom festivale v Tepliciach nad Metují, na festivale Artshow v poľskom meste Ĺ?ódĹş a v Bratislave na festivale Camera Slovakia. V tomto roku vyšiel na prvom slovenskom Blu-ray disku a zároveň aj na DVD v rámci zberateľskej kolekcie Grand Prix.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku8. 12. 2008, 10:49