Grand Prix MFOF: Tieň Jaguára

30.11.2019 sa odovzdávali ceny na 17. ročníku MFOF. GRAND PRIX získal film TIEŇ JAGUÁRA. Do súťaže sa prihlásilo 1486 filmov zo 102 krajín sveta. 

Výberová komisia vybrala na premietanie 83 filmov. 17. ročník MFOF bol zahájený v Ostrave 4.10. a prebiehal mnohých mestách Českej a Slovenskej republike. 
„Z mnohých ciest do neprebádaného sveta, hoci boli ťažké, nevznikol žiadny dokument. Dôvody boli rôzne, ale väčšinou som mal pocit, že filmu bude chýbať to najdôležitejšie - silné posolstvo alebo jednoducho povedané zmysel. Ale pri tejto ceste sme sa dostali do zabudnutého, dávneho sveta, kde ľudia žili v kmeňových spoločenstvách bez potreby vlastniť akýkoľvek majetok. Veľa z tých čias ostalo v našom podvedomí. Pochopiť to, znamená porozumieť funkcii kmeňa i našim dávnym väzbám s prírodou." povedal o filme režisér Pavol Barabáš

Tieň jaguára doposiaľ získal Grand Prize z francúzskeho festivalu v Dijone, medzinárodné poroty zaujal v Dánsku na Škandinávskom filmovom festivale, na Ekofilme i MHFF v Čechách, na Etnofilme v Belehrade, na festivale Hory a mesto v Bratislave i na MFHF Poprad. Film bol ocenený i tvorivou prémiou Igric za réžiu a je vybraný na ďalšie festivaly vo svete.

O filme Tieň jaguára: https://www.pavolbarabas.sk/filmy/tien-jaguara
Ocenené filmy: https://www.outdoorfilms.cz/slavnostni-zakonceni-v-praze-a-udeleni-cen/

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku3. 12. 2019, 11:02