Filmy Príbehy tatranských štítov a Pygmejovia – Deti džungle získali Hlavnú cenu na MFF v Slovinsku

20.5.2012, Ptuj, Slovinsko. Dokumentárne filmy Príbehy tatranských štítov a Pygmejovia –Deti džungle, získali na Medzinárodnom filmovom festivale Primus v Slovinsku, v kategórii Zdravá príroda, zdravý človek, Hlavnú cenu za najlepší film festivalu. Festival sa konal od 17. do 20. mája v meste Ptuj, ktoré je najstarším mestom Slovinska a zároveň partnerským mestom Európskeho hlavného mesta kultúry 2012 – mesta Maribor.

Festival Primus


Svojim zameraním chce festival zdôrazniť dôležitosť filmového umenia, ktorého význam vzrastá práve v časoch krízy, ktorá vyžaduje rôznorodosť foriem umení na jej prekonanie. Práve Filmový festival Primus chce svojim návštevníkom poskytnúť platformu na prehodnotenie vplyvov histórie a historických udalostí na našu súčasnosť, na našu každodennosť a spôsoby komunikácie.

Ocenený najnovší film Príbehy tatranských štítov získal Cenu za prelínanie pokorného pohľadu na prírodu a športový výkon aj na 18. ročníku Medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Envirofilm 2012, ktorý sa konal v termíne od 14. do 19. mája v Banskej Bystrici. V súčasnej dobe režisér pracuje na pokračovaní ďalších dielov filmu. Film Pygmejovia – Deti džungle vychádza v týchto dňoch na DVD.

Oficiálna stránka festivalu:
maribor2012.eu

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku21. 5. 2012, 16:43