Film Žiť pre vášeň ocenený v Holandsku

Porota Holandského festivalu horských filmov rozhodla 28.2.2015 o udelení Ceny regiónu Parkstad Limburg filmu Žiť pre vášeň. V silnej medzinárodnej konkurencii sa na festival dostalo 24 filmov. Na festivale ocenili tri filmy, dve ceny ostali v Holandsku. Tretiu dostal film Žiť pre vášeň.

Ako porotcovia priznali, rozhodovanie bolo neobyčajne ťažké. Dôležité pri posudzovaní filmov bola pre nich emócia, ktorá z filmu vyžarovala, príbeh, príťažlivosť a podnet na rozmýšľanie. Ako vtipne podotkli – aby diváci sa nestarali viac o zjedený popcorn než o film.

 

javorove-stity-zo-sedielka.jpg

"Žiť pre vášeň od Pavla Barabáša. Absolútna dôvera, kamarátstvo a vytrvalosť sú slová, ktoré vystihujú tento úžasný dokument o dvoch horolezcoch v impozantnom prostredí hôr. Hnaní nezastaviteľnou vášňou prekonávajú takmer nepredstaviteľné a spektakulárne prekážky, ktoré im príroda kladie do cesty. Nič ich nemôže zastaviť pri sledovaní ich sna a vášne. Až do okamihu, keď sa musia rozhodnúť vzdať sa ich šialenej cesty. Žiť pre vášeň je pôsobivý a efektný film o dvoch kamarátoch, ktorí sa snažia preliezť slovenské Tatry. Nakrútené v inšpirujúcich záberoch na pozadí úžasnej hudby rozpráva film aj fascinujúcu históriu."

Porota Holandského festivalu horských filmov DMFF:

Frits Vrijlandt (predseda zväzu horolezcov UIAA, ktorý preliezol "Seven Summits"),
Noes Lautier (autor turistických sprievodcov a outdoorový reportér)
Guido Franken (filmový expert a producent).

 

miso-a-adam-po-vystupe.jpg

 

 

Film finančne podporil Audiovizuálny fond.
logo-avf-na-web.jpg

Film vznikol v koprodukcii s RTVS.

rtvscierna.jpg

 

 

 

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku2. 3. 2015, 18:31