Dokument Príbehy tatranských štítov uspel na Medzinárodnom festivale outdoorových filmov v Prahe

Viac fotografií (48)
Príbehy tatranských štítov


Koprodukčná dokumentárna snímka RTVS – Príbehy tatranských štítov uspela na 10. ročníku Medzinárodného festivalu outdoorových filmov v Prahe. Slávnostné vyhlásenie výsledkov, na ktorom bola filmu udelená 3. cena v kategórii horolezecký a horský film, sa uskutočnilo v sobotu, 8. decembra 2012 v pražskej Lucerne.

Ide v poradí o siedme ocenenie pre film, ktorý zarezonoval aj na Medzinárodnom festivale horských filmov v bulharskom Bansku, kde získal Cenu za film o vysokohorskom športe, objavovaní a dobrodružstve, na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade, kde bol ocenený Cenou poroty a Cenou divákov, či na Medzinárodnom festivale filmov Primus v Slovinsku, kde získal Hlavnú cenu festivalu. Na tohtoročnom Envirofilme bola filmu udelená Cena za prelínanie pokorného pohľadu na prírodu a športový výkon, Cena v kategórii Zem zas bola filmu udelená na festivale Hory a Mesto 2012 za zobrazenie unikátnej histórie Tatier a pionierov v nich pôsobiacich.

Dokument vypovedá o pozoruhodných príbehoch ľudí odohrávajúcich sa na vrcholoch Tatier. Otvára témy, ktoré neboli doposiaľ spracované, pričom poukazuje na nenahraditeľnú hodnotu Tatier. Kľúčovým prvkom dokumentárneho cyklu je skĺbenie obrazu s históriou, skĺbenie autentických výpovedí horalov s neznámymi príbehmi a hranými dobovými scénami.

 

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku12. 12. 2012, 13:25