Cena divákov pre Stopy na hrebeni

Film Stopy na hrebeni dostal cenu divákov na 10. ročníku festivalu Spotkania z Filmem Górskim, ktorý sa konal v poľskom Zakopanom od 3. do 7. septembra 2014. Festival patrí od roku 2005 do Medzinárodnej aliancie horských filmov (International Alliance for Mountain Film), ktorá združuje 21 najvýznamnejších filmových festivalov z Európy, Ázie, Severnej a Južnej Ameriky.

Do súťažnej sekcie v Zakopanom postúpilo 25 filmov z rôznych kútov sveta. 5 členná porota udelila Grand Prix rakúskemu filmu Cerro Torre – A Snowball's Chance in Hell. V diváckom hlasovaní zvíťazil film Stopy na hrebeni. Cenu prevzal Michal Sabovčík, jeden z dvojice hlavných hrdinov filmu Stopy na hrebeni.

 

6dvd-kolekcia.jpg

Stopy na hrebeni je autentickým svedectvom dvoch priateľov Miša Sabovčíka a Adama Kadlečíka, ktorí ako prvé družstvo prešli v zime celý hlavný hrebeň Tatier bez podpory.

Film Stopy na hrebeni je šiesta časť televízneho dokumentárneho seriálu Príbehov tatranských štítov, ktorý dostal doposiaľ 19 ocenení doma i v zahraničí. Vznikol v koprodukcii s RTVS a finančne ho podporil Audiovizuálny fond.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku8. 9. 2014, 09:21