Amazonia Vertical - Najlepší horolezecký film - Teplice nad Metují

29.08.05 ....VÝSLEDKY POROTY A HLASOVANIA DIVÁKOV
- Grand Prix: Dobytie K2 / Alessandro Varchetta - Taliansko
- Hlavná cena v kategórii Horolezecké športy: Amazonia vertical/ Pavol Barabáš - Slovensko
- Hlavná cena v kategórii Športy v prírode: Sám naprieč Austráliou / Jon Muir, Ian Darling - Austrália
- Hlavná cena v kategórii Človek a hory : Let nad Everestom / Fabio Toncelli -Taliansko
- Cena mesta Teplice nad Metují : Moja pravá noha / Ed Stobart - Veľká Británia
- Cena divákov: Amazonia vertical / Pavol Barabáš - Slovensko

22. MEDZINÁRODNÝ HOROLEZECKÝ FILMOVÝ FESTIVAL v českom meste Teplice nad Metují sa konal v termíne 25.- 28. augusta 2005.

Porotu tvorili Dina Štěrbova - horolezkyňa, Youri Baikowski - horolezec, filmár a zároveň riaditeľ festivalu v Moskve, John Porter - anglický horolezec a riaditeľ festivalu v anglickom Kendale, Alec Lvov - poľský horolezec a publicista a Ivo Hranický - český kameraman a režisér

Na festivale, ktorý je členom Medzinárodnej aliancie pre horský film (International Alliance for Mountain Film), sa uskutočnila významná schôdzka riaditeľov šestnástich festivalov aliancie, cieľom ktorej je spoločnými silami pozdvihnúť, podporiť a zachovať horskú kinematografiu.

Okrem hlavného celodenného premietania horských filmov prebiehali na festivale besedy so zaujímavými hosťami, koncerty hudobných skupín, preteky v behu Teplickými skalami, preteky horských bicyklov cez prekážky a preteky v lezení - boulderingu.

Film AMAZONIA VERTICAL zaujal najviac divákov, ktorí mu udelili CENU DIVÁKOV. Dostal trojnásobne viac hlasov, než filmu, ktorý skončil na druhom mieste.

Vytlačiť stránku Vytlačiť stránku22. 8. 2005, 12:21