Guestbook

Name required
E-mail





#1663
Michal,
14. april
Dobrý deň mnohé vaše filmy dokumentárne prinášajú do dnešnej doby kedy je času na zamyslenie veľké posolstvo, že mnohokrát nám tie kultúry z divokých končín ukazujú podstatu bytia o čom je život. Človeku neraz až také zimomriavky po chrbte idú, ale v dobrom slova zmysle.
Answer: Ďakujem za spätnú väzbu. Prírodní ľudia sú súčasťou matky Zeme. My sme jej dobyvatelia, ktorí stratili úctu k prírode, zemi, vode, vzduchu i všetkému živému. Našim problémom je to, že chceme všetko vlastniť, nie deliť sa. Viac majetku nám neprinesie viac šťastia. K šťastiu potrebujeme kmeň – spoločenstvo, ktoré zdieľa, pomáha a podporuje sa navzájom. (12. july)


#1662
Homo sapiens,
8. march
Pozdravujem vás. Práve skončil film na RTVS o rieke Omo. Prosím vás, kto determinoval vretenicu ako Bitis gabonica? Pretože to NIE JE v žiadnom prípade ona, ale Bitis arietans. Ak budete vo svojich dokumentoch určovať faunu, tak si to aspoň overte. Inak vyzeráte ako banda amatérov...
Answer: Ďakujem za upozornenie, vieme o tom. Becko na tom člne, keď ju chytil, tak ju takto popísal. Nie sme prírodovedci, aby sme v africkom teréne počas pádlovania hneď určili hada. Skrátka v tomto sme amatéri. Ďakujem za postreh. (12. july)


#1661
Vlado Marušin,
11. december 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň,m pán Barabáš, kúpil som si DVD Nevstupuj bez túžby vidieť ... s očakávaním, že o Sveťovi Stračinovi sa divák -poslucháč dozvie aj niečo z jeho poslednej tvorby. Žiaľ, stále sa vraciate, Sveťo to nerobil, išiel stále dopredu, dokonca aj mimo hlavného mesta. Nepochopiľné...
Vlado Marušin
Answer: Dobrý deň, ďakujem za názor. Ten len potvrdzuje neuveriteľnú širokospektrálnosť Stračinovej tvorby a zamerania. 484 evidovaných hudobných diel sa do jedného filmu nedá dostať. Ani som nechcel robiť životopisný film. Tu som nechal priestor ďalším režisérom. Ja som si vybral jednu líniu: intímny vzťah k tejto zemi - Slovensku. To si myslím, že je v dnešnej dobe viac potrebné. Obrovského množstva rozhovorov, myšlienok, tvorby som sa musel vzdať, aby som sa zmestil do 60 minút, čo nebolo pri Stračinovi vôbec jednoduché. Mnoho ľudí ho poznalo z iného uhla, ale ja som si musel vybrať jeden - jeho vnútro. Pozrite si v bonusoch o čom hovorí a čo sa nedostalo do filmu. Pekné predvianočné dni Pavol Barabáš (11. december 2019)


#1660
Vlado Marušin,
8. october 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň, pán Barabáš, je mi ľúto, že Ste ma nekontaktovali pred nakrúcaním dokumentu o Sveťovi Stračinovi, mohlo to byť zaujímavé.
Answer: Určite by som bol rád a potešilo by ma stretnutie i váš pohľad na tvorbu Svetozára Stračinu. Hovoril som naozaj s množstvom ľudí. Nevedeli ste, že robím tento film? (11. december 2019)


#1659
Michal,
1. september 2019, michal.schnek (at) gmail.com
Dobry vecer,
prave pozerame na STV1 zaznam z koncertu Symfonia o Zemi a je to jednoducho uzasne. Cloveku sa az nechce verit, ze aj v nasich koncinach dokaze vzniknut filmova hudba, ktora sa hravo vyrovna dielam Zimmera, Hornera a dalsich svetovych mien.
Chcel by som sa spytat, ci sa nahodou neplanuje vydanie "soundtracku" z Vasich filmov, pripadne zaznamu zo spominaneho koncertu? Urcite by som nevahal s kupou a myslim, ze by som nebol sam.
Answer: Dobrý deň, na našej stránke nájdete záznam z koncertu. Príjemný zážitok. P.B. (11. december 2019)


#1658
Hedviga,
2. august 2019, judr.hedviga.takacova (at) gmail.com
Pán Barabáš,opätovne veľká vďaka za Vaše filmy na STV 2.
Answer: Ďakujem pekne. P.B. (11. december 2019)


#1657
Michal,
24. june 2019
Dobrý deň pekné sú tie dokumenty, ktoré dávate na STV2.Len škoda, že postavili priehradu na rieke Omo v Etiópii kvôli elektrike. Mali by sa poučiť z našej civilizácie kam to spelo (viď Černobyľ výbuch atómovej elektrárne 1986ZSSR). Šlo síce o jadrovú energiu, ale chcel som poukázať kam až vie dospieť nenasytnost človeka. Bola príroda daná človeku aby sa o ňu zodpovedne staral. Pilime si konár.


#1656
Milan Dumanov,
14. may 2019, racio (at) acs.sk
Dobrý deň, viem, že výroba filmu nie je otázka niekoľkých dní, ale rád by som sa dozvedel, kedy budeme môcť vidieť (alebo kúpiť na DVD) film Salto Angel je kráľ. Z traileru na Vašej stránke je zrejmé, že to bude úžasný film. Ďakujem.
Answer: Dobrý deň, na filme Salto usilovne pracujem. Dúfam, že budúci rok bude konečne film hotový. P.B. (11. december 2019)


#1655
stevo zitnansky,
24. march 2019, stefanzitnansky (at) zoznam.sk
doby den,mam uz vsetkych 30 titulov na dvd,kupoval som ich postupne niekolko rokov a teraz zapacil sa mi ten obal,karton na vsetky dvd,dal by sa u vas kupit aby som si tam naukladal vsetky dvd? p.s.osobne by som si ho vyzdvihol,byvam v raci.
Answer: Jasné :-) Obal vám dáme. P.B. (11. december 2019)


#1654
Ivan Roštár,
18. march 2019
Zdravím, budem na premietaní koncom marca Tieň jaguára v Bratislave . Mám z cesty ku Korowaiom fotoknihu a film. Rad by som prehodil zopár slov. Ďakujem


#1653
Ivan Roštár,
10. march 2019, rostar (at) nextra.sk
je možné sa zúčastniť expedícií/výprav sponzorsky?
Answer: Ak budem niečo také plánovať, ozvem sa :-) Palo (11. march 2019)


#1652
Ivan roštár,
10. march 2019, rostar (at) nextra.sk
zdravím Pavol, veľmi si vážim tvoju tvorbu a spôsob ako dokážeš ľuďom ukazovať svet, ktorý mi ostatní nedokážeme pochopiť v prizme našej doby. Minulý rok som na podnet tvojich ciest a krokov navštívil Korowaiov v západnej Papuy. Zároveň by som ťa chcel požiadať o súčinnosť o absolvovanie prechodu cez Západnú Papuu ako sa pred pár rokmi pokúšal L. Gulík. ä
Ďakujem že som mohol byť v klube takýchto ľudí.
Answer: ahoj, to musel byť parádny trip. Určite sa tam veľa od mojej poslednej návštevy zmenilo. Ale isto aj veľa ostalo. Poteší ma zaujímavý článok alebo fotky, čo si tam urobil. Nemáš ich niekde zavesené? Kľudne mi napíš mail. Palo (11. march 2019)


#1651
Tomas Kulifay,
2. january 2019, tomask1886 (at) googlemail.com
Dobry den, bude film Pavuk aj na Vimeo? A ak ano tak kedy priblizne? Dakujem vopred za odpoved a nech sa dari.
Answer: Dobrý deň, autorské práva k filmu Pavúk má pán režisér Slivka, takže od neho tiež závisí, či bude film prístupný aj online. My máme dohodnutú len výrobu a distribúciu DVD. ďakujem za pochopenie a všetko dobré v novom roku, s pozdravom K2 studio (9. january 2019)


#1650
Ján Mokrý,
26. december 2018, janmokry (at) post.sk
Dobrý deň,
dnes som si pozrel DVD film Suri. V závere ma zaujali ukážky z expedície do kmeňa Himbov - hlinených ľudí. V titulkách bola informácia, že ide o zábery z filmu. Žiaľ, takýto film som nikde nenašiel, ani medzi Vašou ponukou DVD. Kde by bolo možné si film o Himboch pozrieť?
Answer: Dobrý deň, ďfakujeme za záujem. Žiaľ, film o Himboch ešte nie je dostupný nikde. Momentálne pracujeme na iných projektoch a Himbovia sú trochu v ústraní... Snáď to ešte napravíme :-) s pozdravom, K2 studio (9. january 2019)


#1649
Veronika Ďurčatová,
10. december 2018, veronika.durcat (at) gmail.com
Dobrý deň, viete mi, prosím Vás, poradiť, ktoré DVD nie sú v tej veľkej kolekcii (kupovala som ju v roku 2014 ako darcek a nechcem sa dotyčného pýtať), rada by som dokúpila tie ostatné. Ďakujem pekne.
Answer: Dobrý deň, záleží aj od toho, kedy v roku 2014 ste ju kupovali. Na konci roku 2014 sme vydali DVD Žiť pre vášeň a Polárnik. Odvtedy vyšli DVD Suri, Sloboda pod nákladom, Vábenie výšok, Tieň jaguára, Pavúk. s pozdravom, K2 studio (10. december 2018)


Print page Print page