Guestbook

Name required
E-mail

#1674
worldwide credit,
23. may, infocreditw (at) gmail.com
Ahoj,

Ponúkame pôžičky do všetkých krajín s úrokovou sadzbou 3%. Od 5 000,00 USD do 10 000 000,00 USD, len eurá a libry. Ponúkame podnikateľské pôžičky, osobné pôžičky, študentské pôžičky, pôžičky na autá a pôžičky na zaplatenie účtov. kontaktujte nás teraz

1. Celé mená žiadateľov o úver
2. Krajina pôvodu/bydliska
2. Potrebné množstvo
4. Výpožičná lehota
5. Telefónne číslo

Všetky odpovede spoločnostiam E-mail: infocreditw (at) gmail.com
SPRÁVCA
Pani Kate Cooperová.


#1673
Ing. Irena Podhorná,
17. may, irena.podh (at) centrum.cz
Vážený pane Barabáš, až dnes, tj. 17.5.2023 jsem shlédla Váš film "Sloboda pod nákladom". Dovolte mi, poděkovat za tu nádheru tatranské přírody, za zveřejnění obětavých lidí, kteří mají obrovské srdce a milují tuto přírodu. Obzvlášť, v dnešní době, je tohoto velmi třeba. Film je skutečně překrásný a já se hluboce skláním před lidmi, které jste tímto způsobem přiblížil veřejnosti. Jsem ročník 1963 a pocházím ze Zlína, dodnes bydlím v blízkosti Vizovic. Od malička mě maminka učila lásce k přírodě, jezdily jsme často na Slovensko do Tater anebo na Fatru. Mám hory moc a moc ráda a vždycky jsem se tam ráda vracela. Jste jistě velmi zajímavý člověk, se srdcem na správném místě, protože jinak byste, dle mého názoru, nedokázal natáčet tak emocionálně silné dokumenty.


#1672
ALAIN FESTOR,
25. april, festeralainbert (at) gmail.com
Dobrý deň,
Potrebujete úver?
Sme k dispozícii, aby sme vám ponúkli pôžičku za výhodnú úrokovú sadzbu. Môžeme vám ponúknuť kredity v rozmedzí od 3000 EUR do 7.000.000 EUR. V prípade potreby nás kontaktujte.
Kontaktný e-mail: festeralainbert (at) gmail.com


#1671
Ján Vicen,
9. january, vicenjan7 (at) gmail.com
Dobrý deň pán Barabáš, uznávam vašu vysoko profesionálnu prácu, a preto viem ,že prihrávka od mňa by VÁM prišla vhod , hoc i len do rezervy, veď máte toho tak veľa... nahrať cestopisný dokument o najväčšom slovenskom cestovateľovi , ktorý precestoval celý svet - vyše 240 000 km , z toho prešiel pešo 31770 km . Pochádzal s Pukanca a volal sa SAMUEL ŠIKEŤ. Narodil sa 8.augusta 1863 a precestoval svet kým pod najvyššou horou AFRIKY - pod zasneženým Kilimandžárom v Tage v dnešnej Tanzánii- za nevyjasnených okolností zomrel 13.januára 1902 . Ak Vás upútal tento ,,minipríbeh,, viac informácii o jeho dobrodružstve po svete, sa môžete obrátiť na o.z. Spoločnosť priateľov cestovateľa SAMUELA ŠIKEŤA so sídlom v Pukanci, kontakt : maria.gembesova (at) centrum.sk. S pozdravom všetkého dobrého po celý život a nie len tento rok 2023.


#1670
Jitka Pupalová,
29. december 2022, jitkapupalova (at) gmail.com
Ešte sa vrátim k vašim filmom. Nezaujala má len vizualna stránka filmov. Ich neoddeliteľnou súčasťou je aj filmová hudba, ktorá neskutočne umocňuje emocionálny zážitok zo sledovania filmu. A táto hudba je excelentná, presne vystihuje to, čo sa deje na plátne avez nej by nebol príbeh, ktorý sledujeme, taký zaujímavý. Ľudia hudbu pri filmoch často nevnímajú a berú ju ako samozrejmosť, mňa však dobrá hudba fascinuje rovnako ako dobrý film. A táto hudba nie je dobrá, je vynikajúca. Klobúk dole, Maroš Barabáš. Ďakujem, že si ...


#1669
Jitka Pupalová,
29. december 2022, jitkapupalova (at) gmail.com
Fascinujú ma vaše filmy, najmä posledný, čo som videla, Everest - najťažšia cesta. Viem sa vžiť do pocitov Ivana Fialu, ktorý celý život až do svojej smrti niesol ťažký kríž pocitov viny za smrť 4 horolezcov. Už sa s toho nikdy nespamätal. Je mi ho ľúto ako aj pozostalých. No chlapci si vybrali takýto život a možno aj smrť. Netreba nikoho súdiť, oni sa stali sami sebe sudcami.


#1668
Ľubomír Antolik,
30. october 2022, lubomir128 (at) gmail.com
Zdravím pán Barabáš. Zaujímajú vás prírodný ľudia a na Slovensku máme jedného, ktorý žije prirodne a robí obrovský kus práce na zachovanie a obnovu prírodného (prirodzeného) života u nás. Ten chlap si už zaslúži aby sa o ňom natočil film a práve vy máte talent zobraziť hĺbku a podstatu hodnotných vecí. Ten chlap sa volá Žiarislav. Osobným menom Miroslav Švický . Možno tip pre vás. Ďakujem za vaše hodnotné filmy, ktoré ma inšpirovali a obohatili po každej stránke. Prajem vám aj nám všetkým veľa prítomných okamihoch. Život na tejto prekrásnej zemi je obrovský dar. S úctou Ľubomír Antolik
Answer: Ďakujem pekne za zaujímavý tip. Teraz robím na iných projektoch a na iné mi v najbližšom období nevyjde čas. Ale niekedy potom... Navrhnem dramaturgii RTVS. Pekný deň z krasnej planéty :-) Pavol Barabáš (20. november 2022)


#1667
Viliam Rizman,
17. october 2022, viliam.rizman (at) stuba.sk
Dobrý deň, dá sa niekde kúpiť video s filmom o horských vodcoch? Úplne legálne, myslím.

Pre mňa je táto téma srdcová záležitosť, mám v Tatrách absolvované výstupy asi na 15 - 20 štítov s vodcom (prevažne s Petrom Tomkom, vynikajúci vodca a kamarátsky človek). A čím viac vecí som s ním prešiel, tým mám vo väčšej úcte nielen jeho, ale všetkých, ktorí seriózne a zodpovedne robia túto neľahkú prácu a nám, laikom-nehorolezcom umožňujú navštíviť prekrásne, ale ťažko dostupné miesta, na ktoré by sme sa inak nedostali. Alebo dostali, ale už sa nevrátili.
Pána Barabáša si takisto vážim ako špičkového filmára, horolezca i cestovateľa, párkrát som sa ocitol v Tatrách v jeho fyzickej blízkosti (napríklad počas Sviatku horských vodcov), ale k rozhovoru nedošlo. Želám mu veľa síl, zdravia a úspechov pri ďalších výstupoch, cestách a filmoch a pripájam poďakovanie za to, čo pre osvetu týkajúcu sa hôr, prírody a nakoniec aj spoločnosti doteraz pre nás, milovníkov jeho filmov, urobil. S úctou a pozdravom Viliam Rizman, Bratislava
Answer: Dobrý deň, na našej stránke sa už dá DVD objednať. Prípadne pozrite v predajniach Martinus. DVD obsahuje aj kód, aby ste si mohli film pozrieť aj online. Petra Tomka dobre poznám, je to skúsený vodca a skvelý človek. Ako som už napísal horský vodca môže byť len dobrý človek. S pozdravom Horám zdar Pavol Barabáš (20. november 2022)


#1666
lukáš,
25. july 2022, lukio (at) seznam.cz
Dobrý den, nechtěl by jste natočit film o Josefu Vričanovi? Kdysi psal do Krás Slovenska a ve svých 76 letech stále leze
Answer: Ďakujem pekne za úžasný tip, teraz robím naraz na viacerých iných projektoch, ale posuniem nápad Rasťovi Hatiarovi. Ten robí film o sedemdesiatnikovi Igorovi Kollerovi, ktorý aj v tomto veku lezie 8+. Možno ho Josef Vričan tiež zaujme. (12. september 2022)


#1665
Milan Dumanov,
17. august 2021, racio (at) acs.sk
Dobrý deň, RTVS vysielala po Vašich filmoch pásmo úvah "dialóg s planétou". Žiaľ, niektoré filmy som nemohol pozerať v televízii (mám ich na DVD) a v archíve RTVS som ich nenašiel. Nechystáte sa vydať Vaše dialógy na DVD - napríklad ako prémiu k filmu? Myslím, že by divákov zaujali.
Answer: Dobrý deň, pripravujeme tretiu sériu Dialógu s planétou a potom by sme chceli všetky časti vydať. Ak bude záujem :-) (24. june 2022)


#1664
Michala,
12. november 2020, vrzka19 (at) centrum.cz
Vybral som si Pavla Barabasa, lebo ma rad prirodu ako ja.
Takto zacinal referat mojho 8rocneho syna na temu osobnost z Trencina. A ja som bola razom pysna mater!
Answer: Tak to je najkrajšie ocenenie, aké som za poslednú dobu dostal :-). Ďakujem pekne. Palo (24. june 2022)


#1663
Michal,
14. april 2020
Dobrý deň mnohé vaše filmy dokumentárne prinášajú do dnešnej doby kedy je času na zamyslenie veľké posolstvo, že mnohokrát nám tie kultúry z divokých končín ukazujú podstatu bytia o čom je život. Človeku neraz až také zimomriavky po chrbte idú, ale v dobrom slova zmysle.
Answer: Ďakujem za spätnú väzbu. Prírodní ľudia sú súčasťou matky Zeme. My sme jej dobyvatelia, ktorí stratili úctu k prírode, zemi, vode, vzduchu i všetkému živému. Našim problémom je to, že chceme všetko vlastniť, nie deliť sa. Viac majetku nám neprinesie viac šťastia. K šťastiu potrebujeme kmeň – spoločenstvo, ktoré zdieľa, pomáha a podporuje sa navzájom. (12. july 2020)


#1662
Homo sapiens,
8. march 2020
Pozdravujem vás. Práve skončil film na RTVS o rieke Omo. Prosím vás, kto determinoval vretenicu ako Bitis gabonica? Pretože to NIE JE v žiadnom prípade ona, ale Bitis arietans. Ak budete vo svojich dokumentoch určovať faunu, tak si to aspoň overte. Inak vyzeráte ako banda amatérov...
Answer: Ďakujem za upozornenie, vieme o tom. Becko na tom člne, keď ju chytil, tak ju takto popísal. Nie sme prírodovedci, aby sme v africkom teréne počas pádlovania hneď určili hada. Skrátka v tomto sme amatéri. Ďakujem za postreh. (12. july 2020)


#1661
Vlado Marušin,
11. december 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň,m pán Barabáš, kúpil som si DVD Nevstupuj bez túžby vidieť ... s očakávaním, že o Sveťovi Stračinovi sa divák -poslucháč dozvie aj niečo z jeho poslednej tvorby. Žiaľ, stále sa vraciate, Sveťo to nerobil, išiel stále dopredu, dokonca aj mimo hlavného mesta. Nepochopiľné...
Vlado Marušin
Answer: Dobrý deň, ďakujem za názor. Ten len potvrdzuje neuveriteľnú širokospektrálnosť Stračinovej tvorby a zamerania. 484 evidovaných hudobných diel sa do jedného filmu nedá dostať. Ani som nechcel robiť životopisný film. Tu som nechal priestor ďalším režisérom. Ja som si vybral jednu líniu: intímny vzťah k tejto zemi - Slovensku. To si myslím, že je v dnešnej dobe viac potrebné. Obrovského množstva rozhovorov, myšlienok, tvorby som sa musel vzdať, aby som sa zmestil do 60 minút, čo nebolo pri Stračinovi vôbec jednoduché. Mnoho ľudí ho poznalo z iného uhla, ale ja som si musel vybrať jeden - jeho vnútro. Pozrite si v bonusoch o čom hovorí a čo sa nedostalo do filmu. Pekné predvianočné dni Pavol Barabáš (11. december 2019)


#1660
Vlado Marušin,
8. october 2019, tancuj (at) gmail.com
Dobrý deň, pán Barabáš, je mi ľúto, že Ste ma nekontaktovali pred nakrúcaním dokumentu o Sveťovi Stračinovi, mohlo to byť zaujímavé.
Answer: Určite by som bol rád a potešilo by ma stretnutie i váš pohľad na tvorbu Svetozára Stračinu. Hovoril som naozaj s množstvom ľudí. Nevedeli ste, že robím tento film? (11. december 2019)


Print page Print page