Symphony of the Earth - Media on the film

Barabáš - Novinski - dvojrozhovor: Aj na počúvanie treba mať talent, pravda.sk, 24.9.2019

Nedávno oslávil šesťdesiatku Pavol Barabáš, dokumentarista, ktorý za svojich 60 filmov dostal množstvo ocenení po celom svete. Jeho priateľ Michal Novinski, ktorý už dvadsať rokov komponuje hudbu do jeho filmov, mu vymyslel originálny darček: presvedčil riaditeľa festivalu Viva Musica!, aby tento rok festival uzavrela Symfónia o Zemi s hudbou z Barabášových filmov. Záznam výnimočného koncertu odvysielala 1. septembra aj Jednotka RTVS.


Podmanivé hudobno-obrazové divadlo v zelenej Starej Tržnici, mojakultura.sk, 26.8.2019

Veľkolepá hudobná expedícia filmovými dielami Pavla Barabáša ukončila 15. ročník festivalu Viva Musica!
Režisér Pavol Barabáš, ktorý nakrútil desiatky vzácnych dokumentárnych filmov, oslávi 13. septembra 60 rokov a práve tejto výnimočnej osobnosti sa riaditeľ festivalu Viva Musica!, Matej Drlička, rozhodol venovať, na podnet hudobného skladateľa Michala Novinského, záver festivalu.


Záverečný koncert Symfónia o Zemi budú môcť diváci precítiť ešte raz, teraz.sk, 27.8.2019

Vo štvrtok 22. augusta 2019 sa bratislavská Stará tržnica premenila na veľkú botanickú záhradu. Pódium lemovali desiatky živých stromov a rastlín, ktoré decentne objímali pódium so symfonickým orchestrom a veľkou LED obrazovkou. Záverečný koncert 15. ročníka festivalu Viva Musica! bol poctou prírode.


Cesta okolo sveta ako unikátny zvukový a obrazový zážitok. RTVS v nedeľu uvedie Symfóniu o zemi, hnonline, 30.8.2019
Režisér, kameraman a medzinárodne najúspešnejší slovenský dokumentarista Pavol Barabáš žije príbehmi odohrávajúcimi sa za hranicou poznaného. Svoj pohľad na našu planétu už niekoľko desaťročí zachytáva v dokumentoch, za ktoré získal množstvo ocenení po celom svete.