Everest - The Hard Way - Media on the film

Film Everest Pavla Barabáša: Pokus o nemožné sa skončil tragicky, pravda.sk, 14.4.2021
Pochopiť horolezcov môže byť ťažké. Prečo toľko riskujú? Šplhajú sa čoraz vyššie, a len čo pokoria jednu métu, hľadajú si ďalšiu. Čo ich k tomu ženie? Túžba po sláve, potreba niečo si dokazovať? Bežným ľuďom horolezci neraz pripadajú ako čudáci, blázni, čo zbytočne hazardujú so životom.

Beseda po dokumente Everest - najťažšia cesta prekonala samotný film, teraz.sk, 25.3.2021
Enormný záujem divákov o debatu Pavla Barabáša k jeho nedávno premierovanému filmu Everest - najťažšia cesta prináša rozhodnutie organizátorov projektu "5 x Barabáš" reprízovať streamovanú diskusiu. Najbližšie môžu diváci vidieť Barabášov Everest v sobotu 27. marca o 20.20 h.

Recenzia nového filmu Pavla Barabáša: (Ne)zabudnutý slovenský výstup na Everest, tyzden.sk, 15.3.2021
Sú ľudia, ktorí sa vo výške osemtisíc metrov nad morom cítia ako na bratislavskom Námestí SNP. Akoby oplývali čímsi nadľudským, keď celý svoj život nielenže zasvätia osemtisícovým vrcholom, ale dokážu vyliezť bez kyslíka na najvyššiu horu sveta. Slovenský dobrodruh a režisér Pavol Barabáš uviedol v online kino premiére svoj najnovší film Everest – najťažšia cesta, v ktorom emotívne opisuje heroický aj tragický výkon slovenskej výpravy na himalájsky gigant.

správy RTVS: Kinopremiéra Everest - najťažšia cesta
správy RTVS, 13.3.2021: Kinopremiéra Everest - najťažšia cesta

Po premiére Everestu P. Barabáša čaká divákov diskusia s legendárnym horolezcom, pravda 11.3.2021
Oceňovaný film Pavla Barabáša Everest – najťažšia cesta čaká online kinopremiéra. Príbeh odvahy a odhodlania slovenských horolezcov a zároveň pamiatku na tých, ktorí sa z obávanej hory nevrátili, uvedú v piatok 12. marca o 20.20 h na platforme Kino doma.

Pavol Barabáš má dve ceny z Medzinárodného festivalu horských filmov, pravda.sk, 20.10.2020
Víťazom 28. ročníka a držiteľom Grand Prix Medzinárodného festivalu horských filmov (MFHF) v Poprade sa stal slovenský film Everest najťažšia cesta od režiséra Pavla Barabáša.

Grand Prix si z Popradu odnáša Pavol Barabáš, korzar.sk, 18.10.2020
Víťazom 28. ročníka a držiteľom Grand Prix Medzinárodného festivalu horských filmov (MFHF) v Poprade sa stal slovenský film režiséra Pavla Barabáša Everest – najťažšia cesta.

Film Everest - najťažšia cesta získal Grand Prix. Uvedie ho MFF. Cinematik, kinema.sk, 1.9.2020
Najnovší dokumentárny film Pavla Barabáša Everest - najťažšia cesta zarezonoval cez víkend na dvoch významných zahraničných festivaloch patriacich do Medzinárodnej aliancie horských filmov.  V poľskom Zakopanom na festivale Moc Gór (Sila hôr) ho označila porota za najlepší film, ktorý ukazuje človeka v extrémnych situáciách a dostal Cenu Poľského horolezeckého zväzu. V tom istom čase sa konal v českom meste Teplice nad Metují 37. ročník Medzinárodného horolezeckého filmového festivalu. Porota udelila filmu Everest - najťažšia cesta najvyššiu cenu Grand Prix.

Film Everest - najťažšia cesta získal Grand Prix, filmpress.sk, 2.9.2020
Najnovší dokumentárny film Pavla Barabáša Everest - najťažšia cesta rezonoval cez víkend na dvoch významných zahraničných festivaloch patriacich do Medzinárodnej aliancie horských filmov.