Dokument Trou de Fer ocenili na Medzinárodnom festivale športových filmov v Liberci

More photos (18)
Trou de Fer


Liberec, Česká republika, 20. september 2012. Dokumentárny film Pavla Barabáša: Trou de Fer – Železná diera bol vyhodnotený v kategórii dokumentárnych filmov za najlepší film na 15. ročníku filmového festivalu Sportfilm Liberec - International FICTS Festival v dňoch 18.-20. septembra 2012.

V konkurencii 54 filmov z rôznych krajín udelila štrnásťčlenná porota filmu Trou de Fer- Železná diera cenu za „pôsobivé zaznamenanie zostupu na dno kaňonu, do samého stredu fantastickej prírody, ktoré bolo zdokumentované s ľudskou úctou k tomuto tajomnému svetu."

Sportfilm Liberec - International Ficts Festival je medzinárodný súťažný festival televíznych a filmových snímkov s tematickým zameraním na olympijské hry. Jeho poslaním je prispieť k rozvoju olympijských myšlienok a šírenia športu prostredníctvom filmu. Tento festival je zastrešený Medzinárodnou Federáciou športového filmu a televízie FICTS so sídlom v Miláne a koná sa v štrnástich krajinách na piatich kontinentoch. Vďaka oceneniam na festivaloch FICTS v českom Liberci i tureckom Istambule sa slovenský film Trou de Fer nominoval na finále World FICTS Challenge v Miláne, ktoré sa bude konať v dňoch 5. až 9. decembra 2012.

Film Trou de Fer – Železná diera mal veľmi pozitívnu divácku odozvu v domácich kinách, získal mnohé významné ocenenia na Medzinárodnom festivale horského filmu INKAFEST v Peru, na Moskovskom filmovom festivale, na Medzinárodnom festivale horského filmu Torelló v Španielsku, ale aj na festivaloch v nemeckom Tegernsee, francúzskom Dijone, v poľskom Zakopanom a mnohých ďalších.

O World FICTS Challenge 2012: sportmoviestv.com
Oficiálnu stránku festivalu so stanoviskom poroty nájdete na: lb-sto.cz/sportfilm.htm
Webstránka Medzinárodnej Federácie športového filmu: sportmoviestv.com

Print page Print page21. 9. 2012, 10:03