Festivals

22. august 2005

Amazonia Vertical - Recenzia

Jednoducho, Amazonia Vertical je filmom pre milovníkov slobody, prírody a dobrodružstva, opäť s hlbokými myšlienkami, opäť s výborným komentárom, myšlienkami iniciátora tohto projektu Becka Ondrejoviča. Hudobný skladateľ Pavol Ničík skomponoval hudbu aj pre tento dokument a opäť prináša hudobný podmaz hodný tohto filmu. Nedodávam viac, niet o čom, milovníci dokumentov si určite pri sledovaní tohto diela prídu na svoje. Prečítajte si recenziu z www.dvdspace.sk more

17. august 2005

Cez divoký Balistan na STV2

20. 8. o 20.05 hodine - vysielanie filmu Pavla Barabáša CEZ DIVOKÝ BALTISTAN na Dvojke. Film o objavovaní kultúr pod najvyssími horami sveta. Od Nanga Parbatu po hory pakistánskeho Karakoramu.
Repríza: 21. 8. o 15.55 hodine, Dvojka.


12. july 2005

Amazonia vertical na letných festivaloch

12.07.05....Film Amazonia vertical bude slovenskú kinematografiu v najbližšom čase reprezentovať na dvoch medzinárodných filmových festivaloch. 23. júla 2005 bude premietaný v súťažnej sekcii na Medzinárodnom filmovom festivale v talianskej Cervinii (www.promocinema.org/cervinofilmfestival/cfs/modules/news/). Taktiež je zaradený do súťažnej sekcie 22. ročníka Medzinárodného horolezeckého filmového festivalu v českom meste Teplice nad Metují (http://www.teplicenadmetuji.cz/filmovyfestival.htm), ktorý sa koná od 25. do 28. augusta.


11. july 2005

Igric - Prémia pre kolekciu DVD Grand prix

4.06.05....Prémiu Slovenského filmového zväzu, Únie slovenských televíznych tvorcov a Literárneho fondu IGRIC v kategórii DVD a CD-ROM obdržal Pavol Barabáš za kolekciu GRAND PRIX. Bola mu udelená za výber a zostavenie vlastnej tvorby na šiestich DVD, ktoré obsahujú 12 Barabášových filmov, množstvo bonusových materiálov vo forme videí a 2D a 3D grafiky a taktiež veľa zaujímavostí o nakrúcaní v extrémnych podmienkach.
more


30. june 2005

Amazonia - 4 ceny ta víkend a krst DVD

WWW.KINOSERVER.SK, 1. 6. 2005

Po minulotýždnovom návrate z náročného mesačného filmárskeho prechodu cez najvyššie pohorie Novej Guinei čakal na Pavla Barabáša úspešný víkend. Jeho najnovší dlhometrážny dokument Amazonia Vertical získal štyri medzinárodné festivalové ocenenia. more